Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kérhetek tanácsot/véleményt...

Kérhetek tanácsot/véleményt tőletek? (Leakarom adni a kémia faktot. )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha hosszú lennék előre is bocsi, de aki elolvassa és válaszol annak nagyon köszönöm! Azt megjegyezném, hogy 17 éves lány vagxok. Szóval arról lenne szó, hogy ugye faktot kellett választani év elején. Mivel egyáltalán nem tudom minek menjek továbbtanulni, így eredetileg a német-matek faktot vettem volna fel, de végül kémia-matek faktot vettem fel, mert azzal állítólag jobban el lehet helyezkedni meg sokfelé lehet szakosodni majd egyetemen. Mellesleg ha mérnöki pályára megyek még jól is fog fizetni. Anyukám rábeszélt, hogy maradjak a kémiánál és ne olyat válasszak később ami fizikai munka. Azonban nagy szenvedés és kínlódás között tanulgatok faktra és valahogy minden nap elgondolkozom, hogy ez nem én vagyok, hogy ezt nem akarom csinálni és leakarom adni és minden órán azon gondolkozom, hogy mikor lesz már vége. Félek ha már most nem bírom ilyen területre felesleg mennem hisz később úgy is csak boldogtalan leszek és nem fogom szeretni a szakmám (de legalább lesz pénzem?!!). Jól teszem ha leadom? Ti mit választanátok? Szenvedjek a jobb jövő érdekében vagy kövessem azt az utat amit én szeretek csinalni de lehet nem lesz jó a megélhetésem?

2014. nov. 4. 16:31
 1/8 anonim válasza:
Hát szerintem marhára nem attól függ a jövőbeni fizetésed összege, hogy milyen faktra jártál. Én biológia fizika faktos voltam anno, 10 évvel ezelőtt. Majd érettségi után felvettek a műszaki egyetemre biomérnöki szakra, ahol rohadtul utáltam lenni, mert folyton kémiáztunk és a laborba rohadtunk... Végül 1 év után otthagytam, elvégeztem egy idegenvezető szakot angolul, majd felvettek közgazdásznak idegenforgalmi és szálloda szakon, amit levelezőn végeztem el, mert addigra már volt munkám, tolmács voltam egy cégnél. Most meg Gyesen vagyok a második gyerkőccel és estin kozmetikusnak tanulok. Jól élünk, férjem autószerelő, jól keres. 10 évvel ezelőtt azt hittem, hogy a biológiával és a fizikával fogom megváltani a világot és ez fog előrevinni. És tessék, fényévekre távolodtam tőle, de nem bánom. Az én szüleim is folyton azzal nyúztak, hogy egyetem, főiskola stb stb, továbbtanulás továbbtanulás. Figyelj, azt szeretném mondani, hogy ha úgy érzed ez nem tetszik, akkor válassz mást. De ha ennél maradsz akkor sem biztos hogy a jövőben ezzel fogsz foglalkozni, mert az élet sodorhat olyan helyzetekbe, hogy más irányba fogsz lépni. Ha nagyon szenvedsz most akkor mondd el anyukádnak, hogy nem szereted. 17 éves vagy, előtted az élet! És egyáltalán tudod hogy a matek kémiával merre tudnál elindulni? Vagy anyukád tudja?
2014. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Anyukámnak igazából mindegy mert azt mondja mindig, hogy magamnak tanulok. Ő egyszerűen csak azt szeretné, hogy ne fizikai munkát végezzek. Igen már utána néztem, hogy mi jönne szóba kémia-matek-kal kapcsolatban. Pl.:vegyészmérnök, anyagmérnök. Igazából nem illik hozzám a kémia de a matekot szeretem nagyjából. Én egy kreatív ötletes lánynak tartom magam aki szeret szervezni rendezni barkácsolni, stb. De szerintem kismillió fodrász, műkörmös, eladó meg ilyesmik vannak amit egyébként szeretnék is de így ezt nem gondolom célszerűnek. Szeretek rajzolni kézügyességem is meg van hozzá még a műszaki rajz is fekszene de építészmérnökhöz pl kell a fizika is és én azt nem szeretem nagyon. Gondoltam még az ipari termék és formatervező mérnökin, de nemsok jót mondanak róla. Tanácstalan vagyok. :/
2014. nov. 4. 18:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy anyukámmal már beszéltünk róla és elfogadja a döntésemet. Mindenesetre leadom a kémiát. Csak most már azt nem tudom mi legyen a választott tantárgyam (az 5. ) érettségin. Valószínűleg elmegyek rajz érettségi előkészítőre és majd később meglátjuk mi sül ki belőle...
2014. nov. 4. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is leadtam a kémiát, mert nem volt jó a tanárunk, helyette informatikára mentem. Vagy mehetsz olyanra is, amiből jó vagy, pl. német. Azzal mehetnél közgére (már a matek-némettel).


Egyébként én anyagmérnökin vagyok :D

2014. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ meg a tippet! :) Nekem a faktos tanárom már 5 éve tanitotta nekem a kémiát de itt a baj a leckék mennyisége óráról órára. Tudom az egyetemen nehezebb lesz épp ezért adtam le mert abból nem tudok egyszerre sokat tanulni amit annyira nem szeretek. Mellesleg át se beszéljük rendesen a leckéket így otthon nehezebb magamnak felfogni. Egyébként mit értesz a közgén? :D És milyen az anyagmérnöki? :)
2014. nov. 5. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, nekünk is ez volt, hogy az elméletet teljesen egyedül kellett feldolgozni hétről hétre, 2 hetente dolgozat, mellette egy halom számítás, a dolgozatban ha nem szó szerint írtad a könyvből a meghatározást, akkor már valakinél 0 pont, valakinél nem (szerencsére engem bírt XD). Ez így nem járta.


Sosem akartam mérnök lenni, csak azt hittem, hogy jó lesz nekem. De egyébként nem rossz, sokat kell számolni, ami miatt nem tetszik.


Mondjuk turizmus-vendéglátás, oda kell a nyelv. Vagy nemzetközi gazdálkodás. De van egy pár közgé szak még, pl. kereskedelem-marketing, pénzügy-számvitel (tudtommal ez a legnehezebb).

2014. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a matekot szereted, fizika/kémia/informatika nem érdekel mellé, tényleg nem érdemes a mérnöki. Én is a közgázt mondanám neked, azzal is tudsz rendesen keresni. :) Hajrá! :)
2014. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mi minden órán írtunk :D És nagyon-nagyon köszi a választ!!! :)))
2014. nov. 8. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!