Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE Radnóti Miklós Gyakorló...

ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnáziumba a felvételi tényleg csak 4. és 6. évfolyam után lehetséges?

Figyelt kérdés
Most vagyok 7.-es és szeretnék a Radnótiba járni (ami a 14. kerületi), úgy tudom, hogy 8. után nem lehet oda jelentkezni. Véleményetek róla? Milyen a közzösség? A tanárok? Milyen szigorúak? Ott is sok olyan lány van akik nem tanulni járnak hanem mutogatni magukat? Ha nem tudok oda bekerülni akkor milyen jó gimnáziumok vannak még a 14. kerület környékén vagy max. 1,5 órás utazási körzetben? Olyanok érdekelnének amiknél a nyelvet vagy a biológiát helyezik előrre, lehet haladó angollal és mellé egy kezdő nyelvet felvenni. (Angoltszeretném megtartani nem akarom abbahagyni, mivel felsőm az most lesz meg.) Vagyis valami jó gimnáziumot ahol nem a 'kimaradottak' tanulnak. Köszi a válaszokat előrre is.

2015. ápr. 6. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nincs 4 évfolyamos gimnázium a Radnótiban. Anno nekem is ez volt a gondom (idén felvételiztem), mert nálunk családi vonás a Radnóti (unokatesóim odajárnak + anyukám is itt végzett).

Szóval elég jó véleménnyel vagyok róla, remek a közösség, kicsit rozoga az épület, de azt hiszem buzgón gyűjtik a pénzt, hogy fejlesszék kicsit :) Vannak pikkelős tanárok, de a legtöbbjük nagyon színvonalasan tanít, sőt, híres is. Ugyanígy vannak szigorúbbak, és kevésbé szigorúak is.

Egyáltalán nincs sok lány, az iskola 46 %-a lány csak. És nyilván ha már felvételt nyertek az ország egyik legjobb gimnáziumába, valószínűleg nem csak mutogatni, és melegedni járnak be ;) Szóval emiatt nem kell aggódjál.


Ha nagyon tetszik a suli, tehetnétek egy próbát a szüleiddel, felhívni az iskolát, hogyha megírod a központit átvesznek-e. Anno a mi sulinkból ilyen különbözetivizsga szerű dologgal vettek át egy lányt (aki utána visszajött a mi sulinkba, de az mellékes).


Szóval igen, idén felvételiztem, amúgy én is zuglói vagyok, szóval tudok ajánlani egy-két iskolát :)

Ha érdekel bővebben, írj privátot, mert lassan nem férek ki ide :)

2015. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!