Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2015. -ös egyetemi felvételive...

2015. -ös egyetemi felvételivel kapcsolatos kérdés. Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
2015. Szeptemberében nem indul az az egyetemi szak, amin tanulni szeretnék. Viszont 1 évet sem szeretnék tanulás nélkül tölteni, ezért most jelentkezem egy másik egyetemre. Viszont 2016 szeptemberében indulni fog. A máshol töltött 1év ellenére megpróbálhatom a felvételit? Átmehetek VEz hogyan lehetséges? A 12államis félévemből akkor 2elmegy, de maradt még 10, amiket felhasználva elvégezhetem a képzést, amire jövőre szeretnék jelentkezni? Milyen következményei lehetnek annak, hogy otthagyom azt az egyetemet, ahol 2015-ben tanulni kezdtem? Csak a 2államis félév, vagy fizetnem is kell valamit (a 2félév árát) az intézmény felé? (Ilyenről is hallottam) de miért fizetnék, ha vannak felhasználható államis féléveim?

2014. dec. 25. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincsenek szabadon felhasználható államis féléveid. Olyan féléveid vannak, amikre aláírhatod a hallgatói szerződést (vagy talán már nyilatkozatnak hívják). Egyébként teljes tandíj van.

Ennek a szerződésnek van olyan pontja, hogy nem hagyhatod ott csak úgy, amit elkezdtél, kivéve alapképzésnél az első félév végéig, osztatlannál a második végéig. Különben vissza kell fizetni a felét.

2014. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha megszakítás nélkül folytatod másik szakon a tanulmányaidat, akkor nem kell visszafizetni semmit.

Amúgy meg természetesen kihagyhatsz 1 évet, sőt akár 80 éves korodban is felvételizhetsz egyetemre, nincs lekorlátozva semmilyen szempontból.

2014. dec. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyanítom te a keresztféléves képzéseket nézted,honnan tudnád máskülönben,h 2016-ban indul a szakod. Azt nézd amihez az van írva,h 2015. Szept.-ben induló képzések
2014. dec. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen szak,és hol?
2014. dec. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az ELTE szabad bölcsészetéről szeretnék majd átmenni egy másik egyetem 2016-ban biztosan induló szakára. Akkor ha jól értem, ez csak úgy lehetséges, ha az ELTE-nek kifizetem a tandíjam felét, s ennek ellenére így is már csak 10államis félévem maradt?

ha nem sikerülne a felvételim, akkor annak ellenére maradhatok az Elte-n, mintha mi sem tortént volna, ugye?

Ugyanúgy a felvi.hu-n kell majd jelentkeznem? Csak a kozepiskolas eredmenyek szamitanak, vagy be kell majd irnom, hogy az Elterol megyek?

2014. dec. 26. 00:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem keresztféléves, hanem ez egy olyan szak, ami az elmúlt években mindig csak 3évenként indult.tavaly nem indult-most sem,-ebbol gondolom, hogy jovore fog.
2014. dec. 26. 00:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valami nem indul, az azért van, mert nincs elég jelentkező, akiket fel is vesznek. Ha egy adott szak elindításához pl legalább 10 ember kell, de csak 2-en jelölik meg, akkor nem fog elindulni..

Mint említettem már korábban, ha megszakítás nélkül folytatod a tanulmányaidat más szakon, akkor nem kell kifizetni az előző szak tandíjának felét...

Mindent ugyanúgy csinálsz majd, mint korábban mindennel kapcsolatban. Ha nem vesznek fel a másik szakra, akkor maradhatsz a korábbi szakon, feltéve ha addig nem iratkozol ki.

Igaz ez csak személyes vélemény, de szabad bölcsészre vagy ne menj egyáltalán vagy ne maradj ott a 2 félév után. Ez tipikusan olyan, amire tényleg nincs szükség az ég egy adta világon, csak kidobsz két nagyon értékes államis félévet.

2014. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!