Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsolnál, milyen...

Mit tanácsolnál, milyen irányban tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Röviden rólam: 2016-ban fogok érettségizni, 5 éves gimnáziumi képzésen vagyok jelenleg. A tanulmányi átlageredményem 4.5, 4-esnél rosszabb sosem volt. Sajnos nincs konkrét tantárgy, amiben kiemelkednék, mindenben jó vagyok egy kicsit, de semmi több.

Amik jobban érdekelnének és szívesebben tanulnám az elkövetkezőkben az az angol és a német, illetve más egyéb idegen nyelvek, szinte bármi jöhet.

Külön órákat nem engedhetek meg magamnak, itthon tanulok önszorgalomból, valamint hétvégén munkát szoktam vállalni zsebpénzkiegészítés gyanánt.

Úgy érzem, ösztöndíjas felsőoktatásba nem kerülnék be, a nyelvvizsgán kívül többletpontom nem lesz, hiszen emelt érettségit nem vállaltam, mivel mint mondtam egyik tantárgy sem áll hozzám igazán közel, a nyelvekből pedig nem vagyok még olyan szinten, hogy bevállaljam.


A kérdésem annyi, hogy milyen iskolát lenne érdemes választanom, ahol a főként idegen nyelveket tanulhatnék és van esélyem bekerülni?


2015. ápr. 12. 22:02
 1/4 anonim válasza:
Germanisztika, anglisztika stb...ha fovarosi sulikba nem is, videkiekbe baratibbak a ponthatarok :)
2015. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy ma már szinte mindenhol kérnek legalább egy emeltet, ez nyelvi szakokra hatványozottan igaz. Ne akarj mindenből átlagot nyújtani, 1-2 dologban legyél átlagon felüli, ez az életben is így megy. Talán nemzetközi gazdaság/-tanulmányok.
2015. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így felesleges egyetemre menni, hiszen nem érdekel semmi, a nyelvek sem. Aki jó nyelvből, az érettségi idejére röhögve letesz két felsőfokú nyelvvizsgát. Én a helyedben szakmákban és OKJ-ben gondolkoznék.
2015. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos anglisztika szakon is alapkövetelmény az emelt szintű angol érettségi.

Ugyanígy vagyok én is, jövőre érettségi, emeltezni nem fogok, nem vagyok kiemelkedő egy tantárgyból sem, és nincs konkrét tervem a jövővel kapcsolatban..

2015. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!