Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme elkezdeni 30 éves...

Van értelme elkezdeni 30 éves kor felett tanári képzést?

Figyelt kérdés
Biológia-földrajz szakirányra szeretnék jelentkezni. Csak idegesít, hogy már nem vagyok mai csirke, bár tudom, hogy érettebb tanárt komolyabban vesznek a diákok is. Szerintetek van ennek értelme, mert engem érdekel, és úgy érzem egyedül talán ez a szakma az, ami illik a személyiségemhez. Tudom azt is, hogy ez is - mint minden más- kihívásokkal teli, és nem is jutalmaznak anyagilag ezen a területen.

2015. ápr. 17. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne értelme?
2015. ápr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert tartok attól, hogy a többi tanár esetleg lenézne, amiért ilyen későn nőtt be a fejem lágya, és szereztem diplomát. :)
2015. ápr. 17. 18:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen miatt biztosan nem fognak lenézni, már csak azért sem, mert nem mindenki teheti meg azt, hogy a középsuli után jelentkezzen egyetemre. Biztos neked is megvan a magad történeted, így ezt nem róhatják fel neked.


Ugyanígy, az egyetemről sem fognak kinézni, hogy te milyen "idős" vagy.

2015. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

36 éves leszel, amikor végzel a képzéssel, és megszerzed a diplomádat.

38 éves leszel, amikor élesben elkezdhetsz mentor nélkül tanítani.

48 éves leszel, amikor már viszonylag jól fogsz keresni.


Az utolsó kettő akkor következik be, ha fel is vesznek egyből egy iskolába, és ott tudsz maradni.


Megéri elkezdeni, de nézned kellene valami erős tárgyat is még a kettő mellé, mert nem igazán erősek. Egy fizikát, matekot, kémiát, informatikát, vagy esetleg egy nyelvet jó lenne hozzá tenni. Igazából ha az infót hozzá tudnád tenni, akkor már biztos állásod is lenne.

2015. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezen az ütősebb tárgyon gondolkodtam.. Az a baj, hogy munka mellett tudnám ezt csak megcsinálni, szóval levelezőn. Nem tudom milyen nehéz lehet egy ilyet összehozni, de tényleg nagyon megszeretném csinálni. Az erősségeim talán az info vagy nyelv (német vagy angol), esetleg a kémia. Nem érzem magam hülyének, csak sokan nem veszik komolyan ezt az elképzelésemet, mert szerintük ez időpocsékolás, és úgysem hoz semmi eredményt, a mostani diákok pedig buták és engedetlenek.
2015. ápr. 17. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát borzasztóan nehéz lesz levelezőn megcsinálnod. Két lovat megülni egyszerre nagyon nehéz, de nem lehetetlen.


Igazából más véleményével ne foglalkozzál, az teljesen lényegtelen. Ha te akarod csinálni, és érdekel az egész, akkor vágj bele.

Az, hogy milyenek a mai fiatalok (és azok szülei!!!), az már más tészta. Az, hogy milyen az alapoktatás színvonala, az megint más tészta. Ezekkel még egyelőre talán kár foglalkoznod, hiszen ha túl sokat foglalkozol, akkor vélhetően bele sem kezdesz (talán érthető is lenne).

2015. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most kicsit elvették a kedvem ezzel az új rendszerrel... Amit szerettem volna kombinálni és levelezőn tanulni, a biológia-német, de ilyen nincs :D Valaki letudja írni, hogy sima biológia szakkal+minorral (jelen esetben német vagy földrajz lett volna)+4 félév Msc után is lehet így valaki tanár? Vagy ez a rendszer megszűnt?
2015. ápr. 20. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha 2016-ig nem szerzed meg a bsc diplomádat, akkor nem.

Ugyanis 2016 szeptemberében indul utoljára tanári MSC képzés, azaz szeptemberben lehet utoljára bsc diplomásként jelentkezni rá, ezután határozatlan ideig megszűnik ez a lehetőség.

Ha van már tanári diplomád, akkor tanulhatsz tovább más tárgyakat is, de ezek időtartalma eltérő 2-3 év, és ezt lehet levelezősként is csinálni.

2015. ápr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!