Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogászok tanulnak pszichológ...

A jogászok tanulnak pszichológiát?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 20. 20:41
 1/7 A kérdező kommentje:
és mire lehet szakosodni?
2015. ápr. 20. 20:43
 2/7 anonim ***** válasza:
elég valószínű
2015. ápr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tanultunk sajnos, pedig valószínűleg - minimális szinten - hasznos lett volna.

Azt hiszem, választható tantárgyként volt lehetőség felvenni fél évre, kb. 1 kreditért talán. Rémlik valami, de én azt nem csináltam meg, ezért nem tudom, milyen.


Amúgy anélkül is megszerezheted simán a szükséges képességeket. Én pl. rengeteget tárgyalok a bíróságon, és azon kívül is ügyfelekkel, és azt hiszem, elmondhatom, hogy elég jó emberismerő lettem, empátia is szorult belém bőven, úgyhogy nincs ilyen gondom.


Másra nem kell amúgy nagyon, a tárgyalásokkor van rá leginkább szükség. Nem mindegy, hogyan áll az ember a tárgyalópartnerhez/bírósághoz/ellenfélhez...

2015. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és az egyetem alatt semmire sem lehet szakosodni. Osztatlan a képzés.
2015. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én anno tanultam, az első szemeszterben volt, de csak ilyen töltelék tantárgyként. Mi se vettük komolyan, az előadások is nagyon lazák voltak és csak egy vizsga volt belőle, de valami hihetetlen könnyű. Nem sok értelme volt :/
2015. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Itt az ELTÉ-n választható tantárgy. Elég jók voltak az előadások, Grád András tartotta, meg írta hozzá a könyvet, aki jogász is, úgyhogy elég sok hasznos dolgot elmondott a szakmával kapcsolatban.
2015. máj. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!