Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesti Műszaki Egyetem...

Budapesti Műszaki Egyetem Vegyész- és Biomérnöki kara nehéz? Mit ajánltok hogy nőjön a bekerülési esély?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 21. 13:31
 1/2 Tommio válasza:

Szia.

Igen, nehéz. :) Annyit fogsz tanulni, gépekről és áramlástanról, mint egy gépészmérnök, plusz tudnod kell a kémiát, mint egy vegyésznek, és ha biós leszel, akkor még a mikrobiológiát sem árt ismerni. :)

A bekerülési esély növelésére kiválóan alkalmasak pl. a nyelvvizsgák... :)

Szerintem sokkal érdemesebb bsc-n valahol máshol valami könnyebb vegyészsulit elvégezni, és átmenni msc-re...

Kereseti lehetőség kezdő ex-vegyészkarosnak valahol brutto 250e-350e Ft körül van, ma, átlagban. Ebben benne vagy a gyógyszertárban 150e-180e Ft-ért güriző kolléga is, és a 650eFt-ot kereső "bekerültem a tutiba" kolléga is. Hiába, a legfontosabb a kapcsolatrendszer.

De nagyban függ a kereset attól is, hogy mi lesz a szak és a szakirány...

2015. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. jún. 17. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!