Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok erről a foglalko...

Mit gondoltok erről a foglalkozásról?

Figyelt kérdés

Középiskolai tanár szeretnék lenni, angol-magyar (esetleg angol-töri) szakos. Kreatív vagyok, már most rengeteg ötletem van, mivel dobhatnám fel az órát, hogy lehetne érdekesség tenni, lekötni a diákok figyelmét. Türelmem is szinte végtelennek mondható, szeretem a gyerekeket és nagyon foglalkoztat az, hogy lássam, hogy válnak felnőtté a kezeim között, hogy én irányítsam őket, de mégis együtt dolgozzunk. Elhivatottnak érzem magam, DE! Sajnos vagyok annyira anyagias, hogy közbe tudjon szólni a pénz.

Azt mondják, ha valamit szeretsz és azzal akarsz foglalkozni, ne nézd, mennyi a kereset. De igenis számít, mert nem biztos, hogy az ember el tud helyezkedni egy neves iskolában, ahol esetleg többet kereshet (nem tudom, van-e ilyen lehetőség), de egyébként is... 90-100 ezer forintból nem igazán lehet megélni, és ez tántorít el egy kicsit.


Pszichológián gondolkoztam még, mivel azzal a szakkal még jól is lehet keresni, de úgy érzem, azt nem tudnám akkora átéléssel csinálni, mint a tanárit...


Mit gondoltok, érdemes tanárnak menni? Pozitív, negatív tapasztalatok, vélemények?


Még van 1 évem, de félek, nem találom meg addig a megfelelő választ a kérdésemre, ezért kérek itt ötleteket...

Köszönöm!


18 L



2015. ápr. 24. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondolom, hogy reál szakon az elhelyezkedés lehetetlen, a fizetés meg gyér.
2015. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Humán szakon, bocsánat. A reált inkább keresik.
2015. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha tenyleg elhivatott lennel, nem tantorodtal volna el egy pillanatra sem. Menj pszihomokusnak, azokra van leginkabb szukseg (plane a tanarok utan, akiknek "a keze kozott valnak felnotte" a gyerekek). Errol ennyit.
2015. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!