Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azok a zseni gyerekek akik...

Azok a zseni gyerekek akik 10-15 évesen diplomáznak milyen úton teszik ezt meg?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hová kell az ilyen gyerekeknek menni? Ki vizsgáztatja őket? Vagy csak az iskolában a tanárok úgydöntenek, hogy ő átlépheti az általánost? Ez, hogy működik? Csak érdekel!

2015. ápr. 26. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy Magyarországon ilyenek lennének... A külföldi oktatási rendszerben meg nem hiszem, hogy bárki is jártas ennyire.
2015. ápr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legnagyobb zsenik sem diplomáznak 10-14 évesen. Nincs az a rendszer, ami megengedi, agyilag lehet, hogy érettek lennének rá, de szocializációs, pszichikai szempontból nem.
2015. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy történt-e ilyen eset, de valóban szükség lenne rá, hogy az oktatási rendszer kellően rugalmas legyen az egyéni eltérésekhez való alkalmazkodáshoz.


Szerintem ennek egy módja lehet, ha a diák magánúton végzi tanulmányait, a közoktatás évvégi bizonyítványait osztályozóvizsgákkal teszi le, majd szabályosan érettségizik, és ezt követően az egyetemen egyéni tanulmányi rendet kér, majd az összes előírt tárgyból (vagy a szükséges kreditszámú választható tárgyból) vizsgát tesz, majd az abszolutórium kiállítása után benyújtja és megvédi a diplomamunkáját.

2015. ápr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 2011-ben láttam olyat a tv-be, hogy egy gyerek 11 évesen diplomát szerzett, stbstb. Amúgy nem hiszem, hogy sok igazság van ezekben a sztorikban, ugyanis egyik pillanatról a másikra semmi sem megy. Kell a lelki felkészülés, továbbá, az, hogy az agy teljesen kifejlődjön. Minden életkornak megvan a maga sajátossága, pl. egy 9 éves, akármennyire érdekli az informatika, és jó is matekból stb. , akkor se tud olyan gépjavítási műveleteket elvégezni, mint pl. egy 40 éves, tapasztalattal rendelkező villamosmérnök...
2015. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!