Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A zseni gyerekek kb. mikor...

A zseni gyerekek kb. mikor tanulnak meg írni és olvasni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 20:25
 1/6 anonim válasza:
8%
Ha így folytatják, soha...
2013. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Maguktól soha! Őket is meg kell tanítani, csak sokkal több információt képesek asszimilálni ugyan annyi idő alatt, mint az átlag.
2013. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vlmikor ál. suli előtt -
2015. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagyis óvodás korban
2015. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rám gyakran mondják, hogy zseni, és engem 5 évesen tanított meg a 8 éves nővérem írni/olvasni, szóval annyira nem korán. Igazából egy zseni is lehet, hogy későn tanul meg, és egy átlag gyerek is megtanulhat fiatalabb korban.
2015. jún. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Átlagosnak mondanám magam, de a példámból kiindulva, szerintem óvodáskorban tanulnak meg írni-olvasni a zseni gyerkőcök. Engem mindig is érdekeltek a számok és betűk, így egy unalmas nyári délután megkértem a nővéremet (akkor járta a harmadikat), hogy tanítson meg az írás-olvasás csínjára-bínjára. Először lelkesedett az ötletért, de elég hamar alábbhagyott a kedve, így magamtól kellett elsajátítanom az alapokat is. Körülbelül három hét után tanultam meg az ábécét makulátlanul, és addigra már folyékonyan olvastam. Az írás viszont nagyon döcögősen ment, folyton összekevertem a betűket, ezt a problémát a sok olvasás orvosolta azért valamennyire (szerencsére). Érdekesség, hogy a jobb-bal irányt is van, hogy keverem, és térbeli látásom a nullához konvergál. Valamint az is furcsa, ha ritkábban tudok csak könyvhöz jutni, olvasni, jelentősen csökken a helyesírásom minősége is. :D
2018. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!