Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 97-ben érettségiztem, hogy...

Ha 97-ben érettségiztem, hogy kell számolni a pontjaimat?

Figyelt kérdés
Van erre valami oldal vagy esélyem sincs már egy levelező vagy távoktatásos fősulira? Nagyon szeretnék tanulni, de munka mellett.
2008. aug. 28. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

A felvi.hu-n szokott lenni pontszámító kalkulátor (most épp nincs, de azt hiszem 2-3 hét múlva megint lesz). Egyébként a nem kétszintű érettségi számítása úgy történik, hogy a kapott jegyed annyit ér, mint az új rendszerben kapott ugyanolyan jegyért kapható legtöbb pontszám (vagyis 5=100%, 4=80% stb) középszinten.

De lehet, hogy ezzel segítek a letöbbet:

[link]

2008. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2008. aug. 29. 06:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Az érettségit csak öt éven belül számítják be továbbtanulásnál, neked újra kell érettségizned ezekből a tárgyakból. Ha belegondolsz, teljesen logikus: öt év alatt is sokat felejt az ember... De a felvi.hu-n ez is fenn van.
2008. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló: ezt mégis honnan veszed? Dobnál egy linket? Cserébe én is adok egyet:

[link]


(Akik a kétszintű érettségi bevezetése előtt fejezték be középiskolai tanulmányaikat, ezért 2005 előtt szereztek érettségi bizonyítványt, nem kell feltétlenül újra érettségizniük. Korábbi eredményeik nem évülnek el, időkorlát nélkül felhasználhatják továbbtanulásuk során a felvételi eljárásban.)


[1. válaszoló]

2008. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olvass tovább:

"A felsőoktatási felvételi eljárás során a jelentkezési feltételként meghatározott emelt szintű érettségi vizsga teljesítését nem helyettesíti a nyelvvizsga-bizonyítvány alapján kiadott érettségi bizonyítvány vagy tanúsítvány.

Germanisztika, anglisztika, romanisztika szakok azon meghirdetéseire jelentkezőknek, ahol az emelt szintű érettségi felvételi követelmény, akkor is jelentkezniük és érettségizniük kell emelt szinten az adott nyelvből, ha C típusú középfokú vagy felsőfokú nyelvvizsgájuk alapján, vizsga alóli felmentés mellett, 100%-os emelt szintű jeles osztályzatot kaptak az érettségi során.

Az ilyen módon szerzett eredményt a tanulmányi pontoknál és olyan szakoknál, ahol adott nyelvből középszintű nyelvi érettségi a követelmény, figyelembe lehet venni (és kapható érte többletpont is)."


Igen, középszinten számolják be. Próbálj meg bejutni középszintű érettségivel valahová...

Egy másik aspektus: ha nem érettségiztél korábban a felvételi tájékoztatóban megjelölt tárgyból, akkor abból le kell érettségizni. Nyelvszakoknál nem váltja ki a nyelvvizsga az érettségit, ahogy fenn is írja az idézet. Így fordulhatott elő, hogy angol szakos barátnőm, aki tavaly átjelentkezett angliszikára (ugyanaz bolognai rendszerben) köteles volt újra érettségizni, mert az angol érettségije helyére anno bejegyeztette a nyelvvizsgát. Ez aztán tényleg hatékony...

2008. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még 1* köszi! Érettségim és középfokú nyelvvizsgám is van angolból, tehát gondolom ez nem lenne gond. Mivel hr-en gondolkozom, azért oda nem kell gondolom fizika vagy biosz. Kémiából pl. van érettségim, mert h vegyésztechnikus vagyok. A lényeg, az tény, hogy ennyi idő után fura lenne újból érettségizni...
2008. szept. 1. 19:17
 7/7 anonim válasza:

Nem kell újra érettségizned! Én is 97-ben étettségiztem és az idei pótfelvételire jelentkeztem ahol szó nélkül felvettek.

A felvi-n fennt van a pontszámító oda beírod a jegyeket és már meg is van hogy hány pontod van. Fennt vannak az aktuális ponthatárok is így tudod hogy kb hova vennének fel.

Sok sikert a felvételihez:-)

2008. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!