Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécs vagy Debrecen a jobb...

Pécs vagy Debrecen a jobb város légkör és egyetemi színvonal szempontjából?

Figyelt kérdés

Ha tanultok valamelyik városban, akkor örülnék, ha pár mondatot írnátok a városról és az egyetemről is.


(földrajz-történelem osztatlanra jelentkeztem, de a második és harmadik hely sorrendje még kérdéses)



2015. ápr. 30. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem tanulok de pécsi vagyok ezért gondoltam írok..

Sajnos annyi lehetőség mint mondjuk Pesten nincs, de ha elakarod magad foglalni fogsz tudni találni programokat mert egyetemistáknak folyton van. Légkörből biztos hogy Pécs jobb, mivel itt a Mecsek meg egész város fel van újítva (még lesz is mert öko város címre pályáznak).

Lehet sokszor hallasz Pécsről híradóban meg egyéb helyeken de azokkal nem kell foglalkozni, én életem során még egyszer sem botlottam semmi olyasmibe... Tény hogy vannak olyan részek amit érdemes elkerülni (ha érdekel leírom később melyek ezek a helyek) de azokat leszámítva baromi jó kis város.

Egyetemi dolgok itt most nagyon fel vannak újítva meg pályáznak mindenre. Ott a Tudásközpont, Zsolnay kulturális negyed stb. Csomó természettudományi előadás van ott.

Meg szerintem nézz képeket/videókat a városokról és döntsd el melyik tetszik jobban :)

2015. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár lehet többet tudnék segíteni ha leírnád milyen szakra szeretnél menni !
2015. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én Pécsre járok egyetemre, de néha úgy érzem, hogy halott ez a város és nem nagyon van egyetemi élet, ami van az is egyre vérszegényebb...
2015. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
56%

Én Debrecenben tanulok, most tervezek váltani Budapestre.

Eddig egy kisvárosban éltem, Debrecen is hasonló, csak nagyobb valamivel. Nem igazán mondható nyüzsgő egyetemi városnak...

És ha már a kèt város elhelyezkedését nézzük, ha nekem kellene választani biztosan Pécs mellett döntenék. Debrecenben a Nagytemplomon kívül semmi látnivaló, semmi kirándulási lehetőség. Azert Pécs mégiscsak Dunántúl, több a lehetőség ilyenekre. Az éjszakai élet az nem a legjobb a városban, néha kihalt az egész, viszont az egyetemen vannak jó fesztivàlok, plusz van pár kocsma, ami jó.

Egy unokatestvérem földrajz-töri szakos pont Debrecenben, ő szereti a szakot, a csoportot, jók a tanárok.


Ha Debrecent választod, a gólyatábort ne hagyd ki, azt élveztem tavaly:)


Persze ez a választás attól is fugg, hogy kinek mik az igényei. Van, aki a nyugisat szereti, annak Debrecen tökéletes.


Remélem sikerül jól választani!:)

2015. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is Pestet jelöltem meg elsőnek, a kérdés csak a második és a harmadik hely sorrendje miatt van :D


Igazából én pont valami nyüzsgőbb, bulizósabb helyet akarok, akkor azt mondod ebből a szempontból Pécs jobb?

2015. jún. 4. 21:30
 6/7 anonim válasza:
56%

Nem, nem azt mondom, hogy Pécs jobb, mivel nem ismerem. Azt mondom, hogy sokkal jobb az elhelyezkedése a városnak, a Dunántúlon számtalanszor több lehetőség van például kikapcsolódásra, kirándulásra, míg Debrecenben tényleg szinte semmi nincs.


Remélem, hogy sikerül Budapest, hiszen ott tudnál kikapcsolódni, bulizni, kirándulni, emberek között lenni! Szurkolok! :)

2015. jún. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pécs tényleg elég halott egyetemi élet szempontjából.
2022. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!