Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » GYED-en, GYES-en lévőknek a...

GYED-en, GYES-en lévőknek a felsőoktatásban ingyenes e a képzés. Államilag finanszírozott és a költségtérítéses forma is érdekel, hogy létezik e még ilyen? Első diploma megszerzése a cél.

Figyelt kérdés
2008. aug. 28. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt, mert még épp akkor kezdtem el, amikor még ingyenes volt, így én ingyen befejezhetem. De sajnos ezt megváltoztatták, így már gyes-en, gyed-en lévőknek is fizetniük kell... :(
2008. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést hasonlóképp már feltették.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Ott én is írtam a válaszom,hogy csak plusz pontot kapsz érte a felvételin. De fizetni kell. Állami finanszírozottban is vannak költségek. De ha levelezőn mész ott több a költségtérítéses hely. Márpedig gyerek mellől inkább levelezőre tudsz menni.

2008. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát Te nem tudod, hogy az kisgyerekes Anyukákat ma már tárt karokkal várják a munkáltatók, nem úgy, mint pár évvel ezelőtt? Akkoriban a munkahelyek nem szerették őket, ezért a kormány nagyon helyesen kitalálta, hogy azzal segíti őket, hogy lehetőséget ad a tanulásra, mert gyesből nem lehet ktg-térítést fizetni...na, aztán eszükbe jutott, hogy, ja, bocs, tévedtünk,mégis pikkpakk talál egy Anyuka munkát, ezért nehogymár fizessünk helyettük és eltörölték a tandíjmentességet..helyette van +50pont...igen ám de kevés az állami levelező képzés, nappalira meg babával nemigen tud járni egy kismama...hát szóval ez a nagy harci helyzet sajnos...én erre építettem...de hát ebben az országban ezt nem lett volna szabad...:O(((
2008. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mért nem jó az az 50 pont? én baromira tudtam volna neki örülni...
2010. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak tudod kedves utolsó 50+ pontból még nem tudsz pelenkát venni a gyereknek vagy bébicsőszt fizetni.....
2010. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!