Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki akinek nincsen jobb ötlete, az informatikával akar foglalkozni?

Figyelt kérdés

Kicsit erős és provokatív a kérdés, de éppen azért, hogy felhívja a figyelmet, és minél többen olvassák, szóljanak hozzá. A lényeg az lenne, hogy akik nem akarnak keményebben dolgozni egy célért, vagy csak nincs ötletük, azok azt mondják, hogy ők majd hülyére keresik magukat informatikusként, vagy filmrendezőként, mert ahhoz nem kell érteni, mert ő már eleve profi benne...

Nálunk az a gyerek is azt mondta, hogy ő majd informatikus lesz, aki nyolc tantárgyból bukott.

Ebből ered a kérdés, hogy a mai gyerekek miért nem tűznek ki valamilyen kreatívabb gondolatot maguk elé, csak arra tudnak gondolni, hogy ők mennyire szeretnek játszani valamilyen hülye játékkal, és hogy ez azt is jelenti, hogy képesek mindennemű problémát megoldani...

És ez nem egy olyan: Bezzeg a mi időnkben! kérdés akar lenni, mert még én is iskolás vagyok, fiatalabb, és csak azt látom, hogy senkinek sincs önálló, ötletes álma, gondolata. Nem azt mondom, hogy legyünk begyöpösödöttek, hanem azt, hogy képzeljünk magunk elé egy reálisabb jövőképet, és ne csak lemmingek módjára éljünk.

Hú, kicsit elkanyarodtam a kérdéstől....

Bocs a hosszért, meg ha valami hülyeséget írtam, de nagyon késő van, én meg fáradt vagyok. A kérdés elolvasására, a válasz megírására szánt időt köszönöm, és nagyra értékelem:)



2015. máj. 2. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk abból a szempontból jogos a döntésük, hogy ha nincs komolyabb céljuk egy általános iskola rendszergazdájánál vagy hasonló ahhoz tényleg nem kell komoly ismeret és jóval kellemesebb, mint gyárban dolgozni 3 műszakban. Az már más kérdés, hogy ez az informatika azért lett divat, mert a mostani huszonévesek 30-asok már az informatika világában nőttek fel, míg az idősebb generációk között vannak vállalkozók akik azért fizetnek informatikust, hogy windowst meg word-ot telepítsen nekik, mert az ő idejükben nem volt ilyesmi és nincsenek vele tisztában hogy fél óra alatt megtanulhatnák, úgy állnak hozzá, mint mondjuk az autó vagy a mosógép megjavításához, van rá ember ők megfizetik nem kontárkodnak bele ilyesmibe. De mire a mai középiskolások kikerülnek a munkaerőpiacra nem nagyon lesz már igény ilyesmire, akkor rádöbbennek, hogy bizony komoly energiát kell az infoba fektetniük ha meg akarnak belőle élni.
2015. máj. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan csak az egyetemen/főiskolán jönnek rá, hogy a valós informatika nem az office használatból, meg a töménytelen mennyiségű játékból áll. Mára már minden fiatal rendelkezik egy felhasználói szintű számítógép ismerettel, de ennyi még nem elég mondjuk egy programtervező informatika elvégzéséhez.
2015. máj. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogos. Pl valaki kitalálja hogy informatikus lesz. 1. kérdés: milyen szinten? TEhát ilyen okj, meg szírszar infó végzettséggel nem olyan jók a kilátások. Még ah kap is munkát, nem olyat amivel szarrá keresi magát. És ebből következik is, hogy ezek egyáltalán nem nehéz szakok. Azzal ellentétben is, hogy úgyis azt mondják akik ott vannak, hogy hát de az. NEM.


A másik lehetőség a felsőoktatás. Na ez már az előző ellentéte. Jó fizetés, nem olyan nehéz a munkakeresés, ha értesz azért kicsit hozzá, ellenben piszok nehéz elvégezni.

És igen, sokan infóra akarnak menni, mert hát szeretek gépezni akkor biztos az is jó lesz. Majd elmegyek "játékprogramozónak", mert hát szeretek játszani. Aztán kibukik az első évben.

2015. máj. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Azért ember legyen a talpán, aki 14 meg 18 évesen eltudja dönteni, hogy ő mivel akar egész életében foglalkozni. Az egyetemi végzettségű informatikusokat nagyon jól megfizetik és az egyik legkeresettebb szakma. Na, aki 8 tárgyból bukik, az valószínűleg egy informatikus technikusit sem fog végezni.
2015. máj. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 00:13


True,true.


Nézzük mik vannak:

Matek: analízis(kalkulus) 1-2, diszkrét matematika 1-2-3, sztochasztika (valószínűségszámítás és statisztika), alkalmazott statisztika.

Ide sorolnám még a közelítő és szimbolikus számításokat is. (numerikus matematika)

SZámítástudomány:

Logika, formális nyelvek, hardver és szoftver rendszerek verifikációja, operációkutatás, bonyolultságelmélet.


És eddig nem sok közünk volt a programok írásához.

De ott is vannak undorító tárgyak nekünk: digitális képfeldolgozás, számtógépes grafika, mesterséges intelligencia.


Ezen felül a többin rengeteg elmélet.


És itt kiemelném a mesterséges intelligenciát. Mit gondol az ember mit fogunk csinálni? TÖk király robot agyakat. Hát nem. Vagyis tanunk tanuló algoritmusokat, amiből lehet írni spam szűrőket, meg sok hasznos dolgot. (jó kis döntéshozó rendszereket)

De rengeteg elmélet. Nekem ez egy nagyon undorító tárgy volt.

2015. máj. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom mert ránéznek a ponthatárokra. BME-n kivül kell vagy 310pont és úgy vannak vele, hogy ez milyen egyszerű szak lehet. Aztán majd koppannak az első év után.

És tényleg rohadt nehéz 17-18évesen eldönteni, hogy mit szeretnél egész életedben csinálni. Én is most érettségizek a változatosság kedvéért info szakra. :D (de én már 2éve komolyabban tanulok programozni illetve a matekot is komolyan tanulom.)

2015. máj. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"BME-n kivül kell vagy 310pont "


Legyen az mindig az aktuális minimum közeli. Idén sztem 280 még a nagy egyetemeken is. (kivéve BME)

2015. máj. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
nagy különbség van azert egy szakkozepet es egy egyetemet vegzett informatikus kozott. altalanosban nalunk is ketten mondtak, hogy ok majd informatikusok lesznek, aztan egyetemre nem hinnem, hogy felveszik oket, vagy ha igen, ki is buknak mar elso felevben, mert tomeny matek az egesz. oke, valaki eldonti, hogy majd programozo lesz, mert hogy azt halljak, hogy rengeteget keresnek. de addig el is kell jutni kemeny tanulassal es szorgalommal, amig valakibol jo programozo lesz, meg az egyetemet is nem artana elvegezni. bekerulni tenyleg nem olyan nehez az alacsony ponthatar miatt, de aki nem odavalo, azokat rogton kiszorjak.
2015. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat:) Így utólag átolvasva elég nagy káosz a leírásom,..:)

Tényleg köszi mindenkinek:)

2015. máj. 3. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!