Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF PSZK-n a gazdálkodási és...

BGF PSZK-n a gazdálkodási és menedzsment szak tényleg nem elég értékes?

Figyelt kérdés
Elsősorban oda szeretnék menni, de mindenhol azt hallom hogy a pénzügy-számvitel szak többet ér sokkal, amit nem is vitatok, de nem tudom elképzelni magam könyvelőként egész életemben, a pénzügyi része jobban érdekelne, de arra meg azt mondják hogy egyáltalán nem ér annyit mint a számvitel szakirány. A gazd. men. a szívemhez sokkal közelebb áll, de most ahogy olvasgattam sokan írták hogy oda ne menjen az ember, mert az nem ér semmit. Most akkor melyiket tegyem elsőnek inkább a jelentkezésemben?
2015. máj. 4. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A pénzügy is sokat ér, ha qrva jól tudsz elemezni, számolni, és el tudsz benne mélyedni.

Amúgy szerintem a diploma ma már alig számít. Az a lényeg, hogy pályakezdőként mit tettél le az egyetem mellett az asztalra. Rengeteg dolgot kell egyetem mellett csinálni, és akkor nem indulsz rossz helyzetből.

Ha úgy végzel, hogy van egy diploma, és ennyi, esetleg mellette beszélsz angolul, az elég kevés. De ha mellette van szakkollégiumod, specializálódtál valamire, van OTDK-d, van versenyeredményed, van gyakornoki tapasztalatod, van közéleti tevékenységed (pl. hallgatói önkormányzat), van diákszervezeti tagságod, van erasmusod, külföldi tanulmányod, szakmai konferenciák, kutatásod, publikálósod, tudományos diákköri tevékenységed, akkor jó helyzetből tudsz indulni.

2015. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én pont gazd. men. szakra járok,és én mindenhonnan azt hallottam,hogy ez az egyik legjobb induló diploma. Önmagában nyilván kevés(mondjuk alkazottnak felvesznek így is,de ennek a képzésnek a célja,hogy egyből vezetői pozícióba tudj elhelyezkedni).Elvégzel egy ilyet,utána valami jó nevű mastert,közben gyakornokoskodsz egy kicsit valamelyik nagy multi cégnél,és bárhol tárt karokkal fogadnak.Egy ilyen végzettséggel biztosan nem maradsz állás nélkül :)
2015. máj. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!