Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ez a munka/hivatás...

Szerintetek ez a munka/hivatás nekem való?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már megkérdeztem egy pár embert és szinte kivétel nélkül mind azt mondta, hogy ne legyek ápoló/orvos, mert nem vagyok annak való.

Nekem ez elég rosszul esik, mert már 12 éve az akarok lenni.

Magamról: Egészségügyi OKJ-m lesz 1 év múlva. A kémia nem nagyon megy, úgy gondoltam, hogy elkezdem tanulni és, ha megkedvelem, akkor ugye jöhet az emelt.

A biológia megyeget, tavaly tettem középszintűt belőle, de mivel tele volt növénytannal, ezért nem ment olyan jól, viszont a szóbelit majdnem teljes pontszámmal teljesítettem.

A fizikát nem vetem meg, de azért nem a kedvenc tantárgyam.

Itt megszerettem az anatómiát, a belgyógyászatot és a többi humán tárgyat. A betegségek után elég sokat olvasok, nagyon szeretem az ilyen dolgokat. Elég sok PPT-t készítettem a betegségekből, anatómiai ismeretekből.

Lelkiismeretes vagyok, sok ember szerint precíz, jólelkű.

Szeretek tanácsokat adni, általában tőlem kérdeznek ilyen-olyan egészséggel kapcsolatos dolgot, de mégis azt gondolják, hogy nem bírnám a sok terhet, összeroppannék.


Gyermekorvos, háziorvos vagy endokrinológus szeretnék lenni.


Mit gondoltok? Ezek alapján alkalmas vagyok? Ha nem, akkor minek menjek majd? Még van egy évem, de nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat!


Jó egészséget! :)


19/L



2015. máj. 4. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a kémia, biosz, és a fizika sem megy igazán, mégis hogy akarsz bekerülni? Oda ebből a háromból kettő emelt szinten kell.
2015. máj. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát külön tanulnám. Magántanár, saját szorgalom által.
2015. máj. 4. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg.

Biztos, hogy reálosabb lesz, mint gondolnád. Fizika, matek, kémia biztosan kelleni fog.

Ha emberileg alkalmas vagy rá, akkor próbáld meg. Ha mennek a reáltárgyak, akkor minden oké. :) Ha nem, akkor meg közben úgyis rájössz.

2015. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni akkor mindent bele :) A kémiának is vannak szépségei, meg lehet szeretni :) 10 év múlva megbánnád hogy meg se próbáltad
2015. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálod meg az egészségügyi ismereteket? S miért nem mész inkább dietetikusnak?
2015. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!