Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyenek ezek a munkák (gyógys...

Milyenek ezek a munkák (gyógyszerész, orvos, fogorvos, pszichológus)? Mi más lehetnék még?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hosszú lesz, de próbálok rövid maradni.

Pszichológus szerettem volna lenni, mindig is vonzott, de egyre csak azt hallom, hogy túl sok van belőlük és nem szeretnék egy "felesleges" sokadik lenni.

Fontos nekem, hogy olyan pályán helyezkedjek el, ahol egy magasabb fizetést kaphatok.

Mindenkinek van egy álma, nekem az, hogy vehessek egy nagy házat, antik bútorokkal. Szóval nem a pénzhajhászásról van szó.

Megnéztem a legjobban fizetett ill. keresett szakmákat, de a legtöbb nem volt valami szimpatikus, mert nem sok közöm van az informatikához. A fizika még, amit nem annyira kedvelek, de mind a humán tantárgyakat, nyelveket, matekot, kémiát szeretem. A földrajzot is megtanulnám, ha arra lenne szükség a biológia pedig az egyik kedvencem.

Tehát megnéztem.

A gyógyszerészetin az anyag elég száraznak tűnik (ez volt a leginkább keresett szakmákban, ami szimpatikus is volt)

Orvosira szívesen mennék, de azt olvastam min. tíz év mire munkába állhatsz és a fizetés sem valami jó, ha csak nem maszekban csinálja az ember.

Van még a fogorvosi, de arról nem találtam olyan sok mindent. Lehetséges, hogy 10 félév az egész? Én kételkedek ebben.

Ha valakinek van tapasztalata valamelyikkel ezekből, szívesen fogadnám.

Az üzenetemből lehet, hogy nem ez sugárzott, de tudom, hogy minden áldozattal jár és én hajlandó lennék rá, tényleg :)



2015. máj. 7. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
En is fogorvosnak keszulok,sokan nem tudjak de ide nagyon jo kezugyesseg is kell. Ha az nem olyan jo, akkor nem valasztanam, es legalabb annyi felelosseg es kitartas kell, mint az orvosinal. A fizetes nem jobb, kiveve ha maganban nyomod,de ahhoz eleve milliok kellenek, hogy elindulj. 5 eves, de utana szakosodni kell, mert csak altalanos fogorvos leszel, aki pontosan nem tudom miket vegezhet, de elegge korlatozva van a tevekenysege. Feltelezem nagyjabol hasonlo, mint az altalanos orvos csak a fogaszat teruleten. Szoval ez van. En jovore jelentkezek es te?
2015. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem még van két évem, de nem választanám a kémiát fakultációnak, ha nem tudnám biztosan mit szeretnék :)

Nem tudom mennyi kézügyességem van a fogak alakításához, de jó tudni, hogy ezzel is kell számolni.

Minden nap tanul valamit az ember :)

2015. máj. 7. 15:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyi kezugyesseged van mashoz? Szerintem jobb kezugyesseg kell, mint egy alap, hisz a fogak meg minik is,nehezebb veluk dolgozni. Gyakorlatias szak.
2015. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nehéz lenne megmondani, de apukám hentes, úgyhogy majd kipróbálom magam :D
2015. máj. 7. 15:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Én gyógyszerészetire járok, most fejezem az elsőt! Nagyon izgalmas, de nagyon nehéz is :) Egyáltalán nem mondanám száraznak, irtó sok gyakorlatunk-laborgyakorlatunk van, ami élvezhető, ha elég szenvedélyes vagy... Én nem bántam meg! Egy jó kémia alaptudással és egy megfelelően melegíthető székkel megcsinálható szak! :D
2015. máj. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"...legalabb annyi felelosseg es kitartas kell, mint az orvosinal."


Nem akarok parttalan vitákat, döntse el mindenki maga, hogy melyikünknek van igaza, de szerintem nekünk, általános orvosisoknak többet kell szenvednünk, de ezzel nem akarom lebecsmérelni a fogorvos kollégákat.


Következzenek hát a tények:

- fogorvosi 10 félév -- orvosi 12 félév

- fogorvosi diploma után szakosodás NÉLKÜL már lehetséges a legtöbb fogorvosi tevékenységet önállóan folytatni

- orvosi diploma után még legalább 3-4 év a szakvizsgáig (rezidensből szakorvossá válás), utána lehet önállóan praktizálni, általános orvosként csak kutatónak vagy mellékállásba (pl. a plazmadonorok vizsgálata) lehet menni

- a fogorvosok már az egyetem felsőbb éveiben a fogorvosi szakirányra szakosodnak, míg egy általános orvosnak meg kell tanulnia a belgyógyászatot, urológiát, kardiológiát, gyerekgyógyot, nőgyógyot, patológiát, kórbonctant, sebészetet, radiológiát, farmakológiát, ... estig sorolhatnám, szóval a gyógyászat szinte összes területét.

2015. máj. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mentek a zöld kacsók!

Ha valakinek még van hozzáfűznivalója, szívesen fogadom.

2015. máj. 8. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!