Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előfordulhat, hogy az államila...

Előfordulhat, hogy az államilag finanszírozott szak ponthatárának elérése ellenére az egyetem nem biztosít számomra helyet?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy 468 pont szükséges egy államilag támogatott szakhoz. Én megugrom a lécet 469 ponttal. Ugyanakkor az egyetem arra hivatkozva, hogy már betöltötték a rendelkezésre álló helyeket elutasítja a jelentkezésem. Lehetséges ez? Amennyiben igen, mennyire gyakori ez a forgatókönyv?

2015. máj. 8. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetséges, a max elfoglalható helyek arányában határozza meg az egyetem a ponthatárt, így aki elérte annak van helye, feltéve hogy van államilag finanszírozható féléve.
2015. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ma ez kb a harmadik olyan kérdés, amiből kiderül, hogy a felvételizőknek halvány lila fogalmuk nincs arról, hogyan alakul ki a ponthatár...
2015. máj. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem vagy képben, kérdező... :(

A ponthatár pont úgy alakul ki, hogy figyelembe veszik, hányan jelentkeztek, hány embert tud felvenni az intézmény az adott szakra, és hány pontja van a jelentkezőknek. Ebből már láthatod, hogy a maximum látszámnál húzzák meg a ponthatárt, és az lesz a ponthatár, amit a legutolsóként felvett személynek (értsd: akinek a legkevesebb pontja van) sikerült elérni.

Ha egyszer már kihirdették a ponthatárokat, és te a ponthatár felett vagy (és nincs a jelentkezési rangsorodban a szak előtt egy másik olyan szak, ahova szintén megvan a pontod) akkor bejutottál és kész.


Vannak olyan szakok, ahol az államilag támogatott képzési formánál már most előre meg vannak határozva a minimumponthatárok. Ezeknél a szakoknál még növekedhet a ponthatár a későbbiekben, de ott is az lesz a végleges, amit júliusban kihirdetnek. Ha felette vagy, vagy pedig pont annyit értél el, akkor nem fognak már elutasítani...

2015. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont a felvettek száma htározza meg a ponthatárt...
2015. máj. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A suliban nem igen magyarázták el, én pedig nem vettem rá a fáradtságot, hogy utánajárjak. A válaszok kielégítőek, most már értem. Köszönöm a kommentelőknek!
2015. máj. 8. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!