Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akiket nem vettek fel elsőre...

Akiket nem vettek fel elsőre az orvosi egyetemre: Írnátok nekem?

Figyelt kérdés
Lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy mit érdemes abban az 1 évben csinálni. Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy idén nem fog sikerülni az orvosi... :(

2015. máj. 12. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Csinálj nyelvvizsgát!

De ne add fel, tarts ki!

Sok hülye ismerősöm feladta, mert nem vették fel, most meg ül a büfé diplomájával a munkaügyiben.

2015. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Feladni semmiképpen nem szeretném :)

Nyelvvizsgám már van, így az kiesik

2015. máj. 12. 18:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj az érettségire, mint a güzü, hogy másodszorra biztos összejöjjön. :) Esetleg vállalj önkéntes munkát egy kórházban, hogy tapasztalatot szerezz. :)

És még nem írtad meg az érettségit, ha jól tudom, szóval igazából simán lehet, hogy felvesznek idén is, és ez csak valami pillanatnyi kétségbeesés, de persze a pontos körülményeket nem ismerem. Mindenesetre tanulj most is az utolsó erőddel, és küzdj azért az érettségiért, utána, ha nem jön össze, jövőre újracsinálhatod, az égvilágon semmi baj nincs vele. :)

2015. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jól mondják az előttem írók, ne add fel :) utolsó erőddel tényleg tanulj még most az érettségire, ha meg véletlenül nem sikerülne, ne keseredj el, engem se vettek fel elsőre, mégis itt vagyok orvosin :D erre még rájön az is, hogy mikor elsőre jelentkeztem, akkor még csak közepet kellett kémiából csinálni(még mielőtt hülyének nézne valaki: vicces sztori, miért nem sikerült a közép kémia, nem a tudásom miatt buktam el). Otthon voltam egy évig, megcsináltam a jogsit, közben egyfolytában tanultam a bioszt és a kémiát, így nem felejtettem semmit, illetve egyre fejődtem. Saját magamból kiindulva, vállalj valahol munkát, azt a pénzt pedig tedd félre :) hidd el, jól fog az még jönni egyetemen, mert egy sobotta nem olcsó. Ha valami kérdésed lenne, nyugodtan írj!
2015. máj. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2%

Őszintén szólva, ha nem sikerült elérned annyi pontot, hogy a 4 orvosi közül egyikre se vettek fel, akkor lehet nem neked való az orvosi.

Orvosin 1-1 év alatt annyit kell tanulni mint érettségire és még így is sokkal neccesebb, hogy átmész 1-1 vizsgából. Érettségi egy vicc ehhez képest. (Lehet, hogy nem hiszed el, de így van).


Ha fel is vesznek, nem kétlem, hogy el tudod végezni, csak kérdés, hogy milyen áron , mennyi idő alatt, mennyi munka belefektetésével. 475 pontom lett érettségin, de még így is nehéznek tartom és félévkor is majdnem csúsztam SOTE 2. évben.

2015. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp próbáld újra, előttem leírták a legjobb alternatívát amit ilyenkor lehet tenni. És szerintem ne hallgass az előző hozzászólóra. A tesóm pothatárosan csúszott be a szegedi egyetemre, mégis minden vizsgája elsőre meglett, persze van ami csak hármas lett, de meglett. Szóval az hogy hány ponttal kerülsz be, vagy esetleg csak másodjára, nem jelent az ég világon semmit szerintem.. Orvosira készülök én is, tavaly nem sikerült, eszem ágában sem volt feladni, és egy évvel később most tuti a bejutás :D Szóval csak kitartást és sok sikert !
2015. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat,akit ötödszörre!!!! vettek fel a Sote orvosi karára és nem csúszott még egy órát sem,olyat is rengeteget akit harmadszorra. Ez a hülye érettségi csak ilyen,mert ráparázik az ember ugye ezen múlik az élete hátralévő része tulajdonképpen. Meg az is lehet szimplán valaki a humán tárgyak túlsúlya miatt nem kerül be hiába a duplázás,bármi lehet az ok. Egy év alatt dolgozz,jogsi,külföld,bulik,az összes kötelező nyelvvizsga és tanulj az érettségire bioszra + kémiára és az sem árt,ha valaki fizikát magyarázgat neked. Sok sikert! :)
2015. máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ja és még hozzátenném,ha mégse megy az első félévben mindenféle következmény nélkül otthagyhatod és választhatsz mást,de ha meg se próbálod? és ne hagyd SOHA! hogy indokolatlanul lebeszéljenek az álmodról. Főleg ilyenek,akik a pontjaid alapján ítélnek meg és nem is ismernek,bár biztos jót akar de ez csak egy adat,nem ismeri a kitartásod,szorgalmas,intelligenciád stb.
2015. máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!