Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fakt választás előtt vagyok,...

Fakt választás előtt vagyok, és nagyon nagy dilemmában vagyok, ugyanis: ELTE-ÁJK szakra szeretnék majd menni, de azt nem tudom, hogy elég-e a töri emelt szintű érettségi, vagy kell még hozzá a magyar emelt is, vagy az elég közép szinten?!

Figyelt kérdés
A többlet pontom meg van már felsőfokú angollal a hátrányos helyzettel és ugye majd az emelt törivel. Köszi a segítséget. (:

2015. máj. 14. 22:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
76%
Válaszolnék a kérdésre, ha tudnám, milyen szakról van szó. Látatlanban nem fogok baromságokat beszélni.
2015. máj. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj magyar faktra is! Azt, hogy a pontszámítás szempontjából az emelt vagy közép szintű érettségi jobb, még eldöntheted később is. Faktról is mehetsz középszinten érettségizni.

Viszont az emelt szintű tudásra érettségitől függetlenül szükséged lesz az egyetemen. Nem véletlenül kérik felvételi tárgyként.

2015. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nem tudom, hogy olvasod-e még a válaszokat. A húgom tavaly szeptemberben kezdte meg a jogász képzést. Államilag támogatottan került be, emelt szintű töri és német érettségit csinált (a németnél ugye nyelvvizsgája is meglett). Minden érettségije 80-90% körüli lett, az összes lehetséges 100 plusz pontot kihasználta és így lett 464 pontja. 460 pont a ponthatár. Önköltségesen nyilván ez alacsonyabb.

Remélem tudtam segíteni!

2015. jún. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!