Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes még...

Szerintetek érdemes még egyetemeken, főiskolákon továbbtanulni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 18. 01:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Amit nem tudsz máshol megtanulni, abban az esetben szerintem igen. lyen szak viszont nagyon kevés van. Pl. az orvosi.

De most az, hogy mert te üzletember akarsz lenni (mint a továbbtanulók 80%-a) és elmész valamilyen közgazdász képzésre, nem sok értelme van. Ezek megtanulhatóak az életben, mert ezeken a területeken az élet jelenti az iskolát, nem amit ott leadnak. Én konkrétan nevettem, hogy mit is oktatnak egyetemen egy marketing órán :)

2015. máj. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Érdemes, de viszont engem az zavar, hogy mindenki vezető akar lenni és senki nem akarja kivenni a részét a komoly munkákba, ami az élethez hozzá tartozik, hanem inkább a "trónszéken ülök és egy firkantással keresek 100 rugót per óra, mert lawyer vagyok öcsém" állásokért folyik a harc.
2015. máj. 18. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Az élethez elsősorban tudás kell. Azt hogy hogyan szerzed meg már más dolog. Nagyon fontos, hogy eldöntsed mivel is szeretnél foglalkozni. A boldogság kulcsa ha a munkád a hivatásod is egyben. Vannak szakmák amelyek felelőségteljesek, ott az a világon mindenhol engedélyköteles és végzettségfüggő. A sok pénz kereséséhez készség kell, amit öt diplomával sem tanulsz meg. Az egyetem (főiskola) ad egy másként gondolkodási készséget, ami tőled függ, hogy élsz-e vele. Szerintem a jó kérdés az lenne, hogy érdemes folyamatosan tovább képeznem magam? Igen! Így leszel értékes ember aki megvalósítja céljait.
2015. máj. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg, mi a celod, de altalanossagban igen. Mese, hogy annyi a diplomas munkanelkuli, diplomaval meg mindig konnyebb munkat talalni, mint anelkul, meg ha nem is feltetlenul szakmaban.
2015. máj. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Azt viszont nyilván ti is tudjátok, hogy közeleg az Úr napjának eljövetel, amikor minden tudás semmivé válik majd. Ez már a nyakunkon van, ezért nem buzdítanék senkit arra, hogy továbbtanuljon.
2015. máj. 18. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Azert en a maradek idot kitoltenem meg valami ertelmessel. :D
2015. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Márk 13:32

"Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."


Egyetemre kell járni, hogy több tudásunk, jobb világlátásunk, szélesebb műveltségünk, jobb szakismereteink legyenek és így megfelelő munkánk legyen amivel eltarthatjuk a családjainkat.


Többet tudni, jobban érteni, az egyúttal azt is jelenti, hogy ha csak kicsit is, de hasonlóbbá válni Istenhez.


Az utolsó napokban még több tudományra lesz szükségünk:


Hóseás 4:6

"Elvész az én népem, mivelhogy tudomány nélkül való. Mivelhogy te megvetetted a tudományt, én is megvetlek téged, hogy papom ne légy."

2015. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pedig pont a Jehova Tanúi egyik korábbi folyóiratában jelent meg, hogy ne tanuljunk tovább. Igaz még a XX. század elején írták legjobb tudomáson szerint.
2015. máj. 18. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!