Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit ajánlotok? Kissé tanácstal...

Mit ajánlotok? Kissé tanácstalan vagyok :/

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok,egy gépész iskolában.Osztályelső...Mostanában viszont megy el a kedvem az egésztől,nem csak a szakiránytól,hanem az egész iskolától,kb 2 értelmes óra van a sokból.

Mostanában inkább az foglakoztat hogy tudnék több pénzt keresni,kis korom óta ilyen pénzmániás vagyok,spur :D

Meg a katona kérdés is foglalkoztat Pesti Rendőrtiszti,vagy a Nemzetvédelmi Egyetem...Vagy ha maradnék a gépész vonalon akk a Gamf duális vagy a BME.

Igazából nem tudom mit kellene csinálni,és nem sok olyan ismerősöm van aki tudna tanácsot adni :(


2015. máj. 18. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyi van még vissza suliból? Szerintem mindenképpen végezd el ha már itt vagy és ilyen jól megy. Néha semmi kedve az embernek ahhoz amit csinál, nekem is volt olyan időszakom mikor egy értelmes órám sem volt és időpocsékolás volt ott ülnöm, de sajnos ez ilyen.


Még most idővel változhat és kialakulhat , hogy mit is szeretnél. Katona kérdés szerintem nagy elhivatottság. nem egyszerű bekerülni sem de most elég keresettek. Nagyon várják az elhivatott fiatalokat. Ha nem akarod az életed erre áldozni még midig elmehetsz önkéntes katonának, nézz egy kicsit utána ennek a vonalnak is. Már azért egy vagyont fizetnek ha átmész az alkalmasságikon és önkéntes listán fel vagy írva. Nekünk legalábbis így adták elő pályaválasztásin.


Ha jó vagy matekból és érdekel akkor gépészmérnökivel, BME-n vagy máshol szerintem jól kereshetsz. Nagyon keresik a karosszéria lakatosokat is. Neked kell érezni. viszont biztos h nem könnyű végigcsinálni az egyetemet ilyen vonalon. De talán megéri.

2015. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Szerintem érdemes ezzel még várnod. Most ugye év vége van, jön a nyár, várd meg szerintem a következő évet.

Nem tudom hanyadikos vagy, de ha nincs már sok hátra, szerintem érdemes befejezned az iskolát, mert akkor már lesz valami a kezedben, amivel könnyebben el tudsz helyezkedni.

A munka/pénzkeresés szempontból is érdemes figyelembe venni ezt, hiszen egy gépész jobban keres, mint egy rendőr mondjuk.

Egyébként javaslom neked, most még nyár előtt iratkozz be valamelyik diákszövetkezetbe és ott keresnek neked megfelelő munkát, akár csak nyárra, de lehet, hogy még év közben is lesz rá szerencséd.

Ha unalmas a suli,mert nem jók az órák, akkor vigyél magaddal valamit , amivel elfoglalod magadat!

Hidd el, azért mondom ezeket, mert én már abbahagytam hasonló okok miatt egy sulit, és nem jött be.

Érdemes nagyon átgondolnod, sokat várni vele, és ha már nagyon kínszenvedés bejárni, csak akkor válts.

REmélem ez segít majd, aztán írd meg, hogyan döntöttél;)

2015. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ötéves képzésen vagyok jelenleg negyedikes,utána még van technikum,azt mindenképpen leteszem.Egy szakma a kézben már nem olyan rossz.Szóval van még 2 évem dönteni csak nagyon foglalkoztat az a kérdés hogy minek tanulok,nem látom a célt.
2015. máj. 18. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!