Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 26 évesen késő belevágni még...

26 évesen késő belevágni még egy új MSc-be?

Figyelt kérdés
Januárban végeztem itthon egy gépészmérnöki msc-vel. Azóta dolgozom, de hiába tanultam németet, angolt, nem használom a munkahelyemen, és ha itt maradok, nem is fogom. Fizetés nagyjából okés, de azért a Pesti megélhetés nem túl alacsony úgyhogy sokat nem tudok félretenni. Azon gondolkodtam, lehet visszamennék tanulni. Nézegettem a külföldi kínálatot, leginkább a német és az osztrák egyetemeket. Tanulnék picit mást a gépészmérnökségen kívül, de ha msc-re akarok menni, akkor túl nagyot nem válthatok. Leginkább a mérnökmenedzsment szakokkal szemeztem, azok adnának valami újat is. Viszont Németországban nem fogadják el a felsőfokú nyelvvizsgám, Ausztriában meg igen (ott elég a B2, abból meg pont egy osztrák verziót tettem le anno). Szóval így valószínűleg Bécs lenne. Csak picit hezitálok. Jó volna kimenni, csak mire végzek, 28 éves leszek, csekély szakmai tapasztalattal. Ti mit tennétek a helyemben?

2015. máj. 20. 01:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Szóval még magyarabbul az egy műszaki menedzser MSc akar lenni. :)
2015. máj. 20. 01:30
 2/2 anonim ***** válasza:

raksz egy goethe-t azt annyi

egyébként boschnak van ilyen igazgató képző programja azt is megnézheted, ott is nyelv + Msc a feltétel

2015. máj. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!