Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű biológia érettség...

Emelt szintű biológia érettségire hogyan érdemes felkészülni?

Figyelt kérdés
Több, mint 10 éve érettségiztem, akkor még teljesen más volt a tananyag biológiából, illetve sokkal könnyebb volt. Mik jelenleg az alap tankönyvek, amikből tanulnak a gimnáziumokban? Tudom, hogy többféle van, de melyek a leggyakoribbak? Érdemes külön felkészítő könyveket, feladatsorokat megvenni, vagy csak pénzkidobás? Bárki tapasztalatát várom, aki emelt szinten érettségizett biológiából, vagy van infója a témában. Köszönöm szépen!

2015. máj. 21. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Mozaikos könyvek,10-11-12.,és oldd meg az összes eddigi feladatsort :)
2015. máj. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az emelt szintű biológia érettségi a legnehezebb érettségik egyike. Bárhonnan kérdezhetnek bármit. Nagy az anyag, széles látókörrel kell rendelkezni, ezért érdemes több könyvből tanulni egyszerre, vagy csak egy kiválasztott könyvből tanulni, de több könyvből olvasni. Tapasztaltam, hogy, ami az egyik könyvben megvan, az a másikból hiányzik, illetve, ami az egyikben részletesen ki van fejtve, az a másikban, épphogy megemlítésre kerül. Minden könyv más miatt jó. Ajánlok néhányat.


Dr. Berend Mihály könyvei

Mozaik-kiadós könyvek

Maxim-kiadós könyvek

Fazekas-Szerényi könyvei (Scolar-kiadó)

Oláh Zsuzsa könyvei


Alapnak jó a Mozaikos és a Berend Mihály könyvei, a többiből pedig érdemes olvasgatni. Ajánlom gyakorlásnak Szerényi nagy biológia feladatgyűjteményét és Nyéki Attila versenyfeladatok biológiából című könyvét + csináld meg az összes közép-és emelt szintű érettségi feladatsort! Sok sikert! :)

2015. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet inkább a magyart kellene választanom, bár szerintem az is nagyon nehéz emelt szinten.
2015. máj. 21. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!