Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetek kutató pszichológ...

Hogy lehetek kutató pszichológus? Megéri annak menni?

Figyelt kérdés

Két egyetemen jelöltem be a pszichológia szakot, az eltén, illetve a Károlin. Azt hallottam ha kutatni szeretnék, akkor inkább érdemes az eltét választanom. Nos, elméletbe engem vonz a kutatás, bár sok rálátásom még nincs a dologra. Ellenben ha esetleg meggondolom magam, lehet jobb választás lenne a Károli.


Legfontosabb kérdéseim:


Hogy lehetek kutató pszichológus? Hány évet kell tanulnom hozzá?

Van kereslet kutató pszichológusokra?

Pontosan mivel foglalkozik egy kutató pszichológus?



2015. máj. 25. 17:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés kimaradt: Milyen képességek kellenek ehhez a pályához?
2015. máj. 25. 17:44
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE képzése elméletorientáltabb, ez igaz. Viszont emiatt sokkal jobban beleláthatsz a kutatói pályába, mint a Károlin. Ha egyelőre ez a terv, szerintem érdemes az ELTE-re járnod, mert ha meggondolod magad, mesterképzésre még mindig mehetsz máshová. Az ELTE oktatói nagyrészt kutató szakemberek, így szinte minden terület kutatóival találkozhatsz, széleskörű tapasztalatokat szerezhetsz.

Milyen területen akarsz kutatni? Mert valamerre szakosodni kell mindenképpen, nincs olyan, hogy valaki "simán" kutató pszichológus.


Egy ELTE-s

2015. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hol tudok informálódni arról hogy milyen kutatási területek vannak, és azok pontosan mit takarnak? Google? :D
2015. máj. 25. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, leginkább... Elég sok ága van a pszichológiának, érdemes annak utánanézned, hogy milyen mesterképzések vannak. Mert az már szakirányú. De azt valószínűleg már most érzed, hogy mi érdekel, még ha nem is tudsz róla semmit. Szociál, személyiség, evolúciós dolgok, neuropszichológia, gazdaságpszichó stb?
2015. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Személyiségpszichológia, az abszolút. De a neuropszichológia, és a szociálpszichológia is érdekelne azok közül amiket leírtál.
2015. máj. 25. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutató pszichológus ugyanúgy 5 év tanulás után lehetsz, mint másmilyen pszichológus + nem árt utána le phd-zni. A kutatók nagy része egyetemi oktató lesz.

Alapvetően nincs kereslet pszichológusokra, ha ezt a pályát választod, felejtsd el a jó fizut. Amellett, hogy izgalmas szakma, vannak benne olyan elemek, amik nagyon elvehetik az ember kedvét, úgyhogy én 5x is meggondolnám, hogy ide megyek-e. A kutatás lehet hogy vonzónak tűnik, de amikor át kell böngészned 30 kb 25 oldalas szakcikket angol nyelven, akkor már nem lesz olyan vicces. És ezek már nem olyan szövegek, amik miatt emelt nyelvi érettségin szoktak hisztizni... A statisztikákat megcsinálni se egy leányálom, sok energiát kell belefektetni, idegörlő, pepecs munka. Szóval nem könnyű. Kutatásoknál se mindig nagyszabású dolgokra gondolj. Persze nem szeretném elvenni a kedved. Ha kutatni szeretnél, inkább ELTE, de a Károli is teljesen jó választás. Mindkettő jó egyetem, neves oktatókkal.


Egy másodéves.

2015. máj. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

30 oldal nekem nem tűnik soknak, én inkább 150 oldalakra számítottam... Másrészt ha az ember már gyakorlott, a szaknyelvet tudja, szerintem jóval gyorsabban megy neki egy idő után.


A statisztikák készítése meg elvben engem vonz, nem tudom később ez mennyiben fog megváltozni. Talán pont ezért akarok kutató pszichológus lenni... :D

2015. jún. 1. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!