Megy valaki PPKE JÁK-ra szeptembertôl?

Figyelt kérdés

2015. máj. 27. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért választottad a Pázmányt például az ELTÉvel szemben? Én még döntés előtt állok, és kíváncsi lennék egy felvételiző véleményére, hogy mi alapján választotta ki, hogy melyikre megy? Vagy neked még játszik például a többi is csak ez a favorit?
2015. máj. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes, mert en tavaly jelentkeztem az Eltere, fel is vettek, de vegulis nem kezdtem el, csaladi okokra hivatkozva. Halasztani elso felevben nem lehet, keresztfelevezni se.

Akkor minden aron az Elten szerettem volna elvegezni a jogot, mas nem is erdekelt, nem vettem szamitasba a tobbi sulit, mivel az Elte a legrangosabb a jogi egyetemek kozul, magas szinvonal, stb. Van eleg pontom, az allamitol nehany pont valaszt el. Beiratkozasnal nem tunt annyira szimpatikusnak, rideg, baratsagtalan. Talan kicsit kihatassal volt ez arra h nem kezdtem el. Iden jelentkeztem de mar a Pazmanyra. Mindenki csak dicseri, kozben az Eltet nem annyira, de ez engem regen nem erdekelt. A Pazmanyon sokkal embersegesebbek a tanarok, kepzes szinvonala is magas, baratsagosabb kornyezet, nem sznoboskodnak. Sokat gondolkodtam, melyiket jeloljem elsonek a rangsorban, vegulis a PazmanY lett a nyero, remelem jo dontest hoztam. Ami elriaszt h sok a plussz tantargy, a kanonjog, es egyebb vallalsos targyakra gondolok, amik az elten nincsenek. Te hova jelentkeZtel?

2015. máj. 29. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az ELTÉre jelentkeztem, mert nekem régi vágyam, hogy odajárjak. Igazából hallottam sok jót is a Pázmányról, de amikor kint voltam az Education, akkor akik ott álltak a Pázmány standjánál, ők nem voltak túl meggyőzőek. Megkérdeztem tőlük, hogy miért jobb mondjuk a Pázmány, mint az ELTE, miért válasszam. Erre azt a két választ kaptam, hogy mert jobb és hogy van kápolnájuk, ahol vizsga előtt imádkozhatok. Ezzel szemben az ELTÉs standnál teljesen normális érveket hoztak, nem szólták le a Pázmányt se, elmondták hogy mikor érdemes azt az egyetemet választani, szóval nekem ezért szimpatikusabb volt az ELTE.
2015. máj. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 éve mindkét helyre bejutottam volna, de a Pázmányt választottam, szimpatikusabb volt, s ahogy hallom eltésektől, tényleg emberbarátibb. Az, hogy van kánonjog, az legyen a legutolsó ami eltántorít, eltén cserébe kapsz plusz jogbölcseletet... ha választani kell 1000x kánonjog mint jogbölcselet :D

Őszintén megmondom, 95%-a a tanári karnak színvonalasan tanít; vannak fiatalok és idősek egyaránt, nem lehet erre panaszkodni. Ami viszont negatívum, hogy a számonkérés nem elég erős szerintem, túl sok a "kegyelemkettes", mellékesen hozzáteszem, hogy így is 300 ember szerez évente abszolutóriumot, s ebből 160 diplomát. Lehet osztani, szorozni :)

2015. máj. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!