Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova mennétek szakmai gyakorla...

Hova mennétek szakmai gyakorlatra a helyemben? Svédország/Horvátország? Vagy maradnátok Bp-en?

Figyelt kérdés

Turizmust tanulok Bp-en és februártól kell majd egy 4 hónapos szakmai gyakorlatot eltöltenem valahol. Az angolo szerintem perfect, németül középszinten voltam, de sokat felejtettem, kicsit gyakorolnom kellene, illetve svédül tanulok már egy ideje de még nagyon alapszint.


Későbbiekben inkább tudnám elképzelni magam utazási irodában, mint szállodában, viszont ehhez az ország nyelvét elég jól kellene tudnom, szóval az említett országokban ez sztem eléggé ki van zárva...Csak emiatt gondolkodok Pesten.

Svédországban nagyon tetszik a mentalitás, úgy gondolom, hogy az egyik legélhetőbb ország, eltudnám képzelni azt is, hogy a későbbiekben ott éljek, ezért jó lenne úgymond egy "próba".

Horvátország viszont gyönyörű, közelebb is van, és hogy ott töltsek el 4 hónapot, minden nap láthatom a tengert, belegondolni is egy csoda, még ha közben nyilván dolgozok is.

(jah és mindkét országba szállodába jelentkeznék) Elvileg szeptemberben el kell kezdenem intézkedni, de még annyira dötésképtelen vagyok. Szerintetek?


2015. máj. 31. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a nyelv nem megy annyira, akkor ne erőltesd az említett országokat. Nyilván jó lehet, mert ott is tanulsz valamennyit a nyelvből, de ha valaki eléd áll és elkezd pampogni valamiről amiről fogalmad sincs, akkor elég nehezen húzod ki magad a helyzetből.
2015. máj. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, bár Svédországban gyakorlatilag nincs olyan ember aki nem tud angolul, a szállodákban pedig ugye inkább külföldiek szállnak meg, tehát szerintem ezzel nem lenne probléma. Horvátországban is nyilván olyan szállodát néznék ki ahová külföldiek mennek inkább. Írtam már egy pár emailt, leírtam a nyelvtudásomat, szóval ha nekik ez elég akkor nekem is. Csak ettől függetlenül nem tudom, hogy melyiket válasszam inkább :D
2015. máj. 31. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk Horváto. közelebb van -
2015. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Svédország! Soha vissza nem térő lehetőség, amit ki kell használni. Egész más világ, más életstílus, és tényleg próbaként is. A nyelvgyakorlásról nem beszélve. Horvátországba sokkal könnyebb eljutni, hiszen az itt van egy ugrásra.
2015. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!