Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esély arra, hogy több...

Van esély arra, hogy több mérnöki képzés alakul, illetve a felsőoktatásban a felvételi szóbeli meghallgatással fog zajlani?

Figyelt kérdés
Nagyobb esélyei lennének a legtöbb tanulóknak, mert alapképzésben a pontszámokat nem egy random kiválasztott diákhoz viszonyítanák...

2015. jún. 3. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
"Nagyobb esélyei lennének a legtöbb tanulóknak, mert alapképzésben a pontszámokat nem egy random kiválasztott diákhoz viszonyítanák..." Ezt mégis hogy érted? Van neked egyáltalán fogalmad arról, hogyan működik a pontszámítás?
2015. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem jó az érettségis módszer, bár mondjuk nem ebben a formában. Azt mindenképpen elő kellene írni, hogy az egyik felvételi tárgyból az emelt kötelező legyen, meg a nyelvvizsgák és egyéb extra pontok számát csökkenteni kellene.

Azt nem tudom, mire gondolsz a random kiválasztott diákkal. Mondjuk ha jól tudom, most van olyan, hogy bizonyos szakokon a miniszter határozza meg a minimum pontot. Annak tényleg nincs értelme, azt mindenképp eltörölném.

2015. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!