Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt MATEMATIKA érettségi...

Emelt MATEMATIKA érettségi felkészülés egyedül?

Figyelt kérdés

Milyen könyveket tudnátok ajánlani, amivel fel tudnék készülni egyedül az emelt érettségire egy év alatt?


Sajnos az iskolában nem indul se fakt, se szakkör.

Olyan könyvek érdekelnének, melyek segítségével 85-95%-ra fel tudnék készülni (az alap feladatoktól a legnehezebb feladatokig mindent megtudjak csinálni.)

Természetesen nem a középiskolai alapokra gondoltam, mert a középszintű érettségiket mind megcsináltam közel 100%-ra.



2015. jún. 3. 22:30
 1/5 anonim válasza:
100%
Csináld meg, az emelt feladatsorokat is, és nézd hozzá a megoldókulcsot ha nem megy. Könyvet nem tudok bocsi.
2015. jún. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes legalább a heti egy előkészítő tanfolyamra befizetni. Kérdezz körbe, melyik a jó.

(Persze attól függ, hol laksz.)


Én tanítok emelt szintet, de igazán jó könyvet nem tudok ajánlani, vagy csak nem ismerem.

Nekem van saját feladatsorom, abból tanítok, és sztem az egész jó :)

2015. jún. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia


nem tudom, hogy merrefelé laksz, de pesten a corvinuson van ingyenes érettségi felkészítés szombat délelőtt, az emelt matek 4 órás, itt találsz róla infót: [link] én voltam, sokat segített, arra figyelj, hogy minél előbb jelentkezz(van beugró teszt, ennek alapján vesznek be), mert rengetegen jelentkeznek. van egy nagyon jó régebbi könyv: [link] ehhez tartozik 2 megoldókötet , amiben a feladatok részletes elvezetését találod. közepestől az emelt szintig találsz benne feladatokat, nagyon hasznos, ennél jobbat talán nem is tudok mondani. emelten még vesztek analízist is valameilyen mértékben, meg egyéb fontos dolgokat, amik nincsenek benne a feladatgyűjteményben, szerintem szükséged lesz magántanárra, főleg ha azt a 85-95%-ot az érettségi eredményre értetted. emelten van szóbeli is, a tételeket kidolgozva ki szokták dobni tavasszal, kb. 1500 ft körüli az ára, könyvesboltokban kapható, de az évek alatt minimálisan változik, így egy régebbit is már beszerezhetsz a tanuláshoz.

2015. jún. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
23:56-os vagyok. ha érdekel még vmi, nyugodtan írj privit, hátha tudok segíteni, én is egy év alatt készültem fel rá:)
2015. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Igen ezt a módszert is csinálom, hogy az előzőeket megoldom. De ettől függően nem értem meg teljesen, hogy mit miért kell csinálni. Ezért kérdeztem, hogy tudtok-e olyan könyveket, mint középszinten a Sokszínű Matematika (ebből a 4 alapkönyv elég jól elmagyarázza az anyagot ahhoz, hogy az ember megtudja írni 100%-osra a közepet). A Studium Generale-ról hallottam csak sajnos Pesttől 200km-re lakom...és magántanár/külső segítség nélkül szeretnék rá felkészülni.


A szóbelire pedig már beszereztem az -Emelt szintű érettségi 2015 Kidolgozott szóbeli tételek- című könyvet.

2015. jún. 5. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!