Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanító vagy pszichológus?

Tanító vagy pszichológus?

Figyelt kérdés

Jelenleg első éves pszichológia hallgató vagyok, de nem igazán érzem jól magam a szakon. A tanulmányi átlagom viszonylag jó, de sok olyan tárggyal szenvedek, amik később fontosak lesznek . Gyerekekkel szeretnék foglalkozni mindenképp, amit a pszichológiával is megtehetnék, de úgy érzem, hogy az nem állna annyira közel hozzám, mint a tanító.

Szerintetek érdemes lenne váltanom?

Persze nem a megélhetés a fő szempont, de ebből a szemszögből szerintetek melyik a jobb?

Milyenek egy tanító/pszichológus kilátásai a jövőre?

Előre is köszönöm a segítő valaszokat!


2015. jún. 4. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne küzdj magadra olyasmit, amit nem érzel annyira magadénak. A pszichológia kifejezetten olyan szak, amit kellő elhivatottsággal és motiváltsággal lehet csak elvégezni. Én másodéves vagyok, ha elsőévesként úgy éreztem volna, ez mégsem annyira jó választás, vagy nem éreztem volna jól magam, biztos mentem volna máshová.

Ha közelebb érzed magadhoz a tanítói munkát, akkor jelentkezz inkább oda!

2015. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!