Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre csak duplázás...

Orvosi egyetemre csak duplázással lehet bejutni?

Figyelt kérdés
A kémiám elég rossz lett, és ha a szóbelim közepes olyan 35 40 pontra teszem, nincs meg 46. A biológiám meg 80 majd a szóbelin még meg kell tartanom ezt. A középiskolában mindig mindenből 5-ösöm volt, mivel küldföldi vagyok emelt nyelvvizsgám is van, ezekkel az értékekkel számolva is megvan kb 400-410 pont körül az eredményem, de a kémia az nem duplázott. Akkor már nem fognak rangsorolni az egyetemen, vagy attól még bejuthatok? Valaki hozzáértő szmély válaszát szivesen várnám. Köszi. :)

2015. jún. 5. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy a kémia nem duplázott? Én nem igazán értem, mit akarsz ezzel mondani. Ha duplázol, akkor a két beszámított tárgy érettségi eredménye (százalék) adódik össze, és ennek a számnak a dupláját számítják felvételi pontnak, plusz a többletpontok (azaz 400+100=500). Ha nem duplázol, akkor pedig a két érettségi, tanulmányi eredményeid az utolsó két évről, valamint az összes érettségid átlaga, plusz többletpontok (azaz 200+100+100+100).
2015. jún. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

> „valamint az összes érettségid átlaga”

Helyett a három kötelező érettségi, a legjobban sikerült nyelvi érettségi, és a legjobban sikerült választott érettségi átlaga.


Amúgy korrekt az előző válasz, és nem értem, hogy miért nem lehet megtanulni, hogy mit jelent a duplázás…

2015. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2: Jogos! Csak próbáltam minél tömörebben összefoglalni a dolgot, de abszolút igazad van és köszi, hogy egyértelműsítetted :)
2015. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
400-410 vidékre elég lehet, főleg Pécsre, de valószínűleg Debrecenbe is. Pestre nem valószínű.
2015. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak duplázással

lehet

2018. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!