Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az előrehozott érettségit...

Ha az előrehozott érettségit elrontottam, akkor a következő évben kell fizetnem azért, hogy újra megcsinálhassam?

Figyelt kérdés
Informatikából tettem előrehozott érettségit.60 pontot értem el a gyakorlatin.Akartam volna egy 4-est vagy egy 5-öst.De a tanárral semmit sem gyakoroltunk érettségire.Csak az általános iskolás emlékeimet tudtam felhasználni.De az Accessban 1 pontot értem csak el,az is az volt,hogy elmentettem.Lehet el sem megyek szóbelizni,megcsinálom jövőre mégegyszer.Max.elmegyek valami magántanárhoz,aki megmutatja,hogy mit hogy kell csinálni.

2015. jún. 6. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem csinálhatod újra, amíg meg nem kaptad az érettségi bizonyítványod.
2015. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De ha nem mész el, hanem most szándékosan megbuksz, akkor tehetsz javítót a rendes érettségivel együtt, mert különben nem szerezhetnél a normál időben érettségi bizonyítványt. Az első válasz arra vonatkozik, ha a legalább kettes osztályzatodat akarnád javítani.
2015. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az már megvan.Elvileg 60 ponttal már most 3-as lettem.90 ponttól 4-es,egy 30 pontos szóbelit kéne írnom,ami majdnem lehetetlen.Akkor elöbb le kell érettségiznem mindenből és utána írhatom csak újra az infót?Nem lehet úgy tenni,mintha ez az előrehozott érettségi meg sem történt volna?
2015. jún. 6. 22:52
 4/8 anonim ***** válasza:

"30 pontos szóbelit kéne írnom" :D

De, ha nem mész el most szóbelizni, akkor ez olyan, mint ha meg sem történt volna. Jövőre pedig a többi érettségi tárgyaddal együtt újra nekifutsz az infónak.

2015. jún. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nem buktam meg.Már így is hármas lett.De a szóbeli nem is kötelező.Vagy az?
2015. jún. 7. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem mész el szóbelizni, megbuktál. Nincs olyan (bukás nélkül), hogy nem mész el szóbelizni, a vizsga két részből tevődik össze. Tehát mi most azt ajánljuk neked, hogy ha négyes-ötös akarsz lenni és ezt a pontszámot akarod továbbtanuláshoz használni, akkor most ne menj el, mert akkor a rendes időszakban javíthatsz. Ha elmész, és megkapod a hármasodat, akkor az a jegyed marad, és azt már csak a rendes érettségit követő ősszel javíthatod, ráadásul pénzért. De ha most nem mész el szóban vizsgázni, akkor is feltétlenül menj el az eredményhírdetésre a papírért, amit ott adnak, és őrizd meg, mert azzal tudsz majd javító érettségire jelentkezni.

Fogalomtár: Javító: ha megbuktál (akár azért, mert nem mész el, 1-szer ingyenes)

ismétlő: jegyjavítási célból, rendes időszak után, fizetős

2015. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem kell megijedni a szóbelitől. Én is olvasgattam a tételeket, mert infó az mindig is ment, aztán olyat húztam ki ami benne sem volt. Google-ról kellett mesélnem. Teljesen alapvető dolgokat mondtam el, android, gmail, térkép, hogy kell keresni stb és full pont, még dicséretet is kaptam. 71%-ra sikerült sajnos.
2015. jún. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt senki nem tette hozzá, hogy egy érvényes, befejezett középszintű előrehozott vizsga után akár a rendes érettségin, akár azt megelőzően (ez nálad nyilván nem játszik) lehet tenni szintemelőt is, ingyen. Ahhoz azért persze fel kell készülni.
2015. jún. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!