Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek

A kérdés

Debreceni Egyetemről a Corvinusra?

Jelenleg a Debreceni Egyetemen vagyok 1. éves gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök hallgató. Ha elvégzem a Bsc-t, vállalkozásfejlesztés Msc-re szeretnék tovább menni. Eredetileg Budapestre terveztem menni alapképzésre is, de sajnos lecsúsztam néhány ponttal. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek reális-e hogy felvegyenek és el is végezzem Pesten a mesterképzést? Mennyire releváns a két egyetem szintkülönbsége? Nagy hátrányban lennék-e és egyáltalán van e értelme ezért felköltözni Pestre?

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)

2015. jún. 13. 17:07  Privát üzenet  

A válasz
Nézd meg, hogy mik a felvételi követelmények. Elméletileg minden esélyed megvan rá, hogy felvegyenek a Corvinusra MSc-re. Ráadásul egy Corvinusos ismerősöm egyszer azt mondta, hogy vállalkozásfejlesztésre minden hülyét felvesznek és közben sem kell semmit tanulniuk, de ez csak egy ember magánvéleménye, nem tudom, mennyire igaz. Felvin pedig meg tudod nézni az elmúlt évek ponthatárait (mesteren 100 pont a max, 50 alatt nem vehetnek fel senkit), emlékeim szerint nem volt túl magas.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2015. jún. 14. 18:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod! :)

Bár ha minden hülyét felvesznek, akkor ez mondd valamit a szak hasznosságáról... :/

# 2/2Időpont 2015. jún. 14. 20:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Pázmány egyetemen a kommunikácio és médiatudomány szak milyen? Nagyon érdekelne. Meg van lehetőség kimenni innen külföldre erről az egyetemről is?
Mi a véleményetek a közgazdasági egyetemről? Érdemes odamenni?
Mi a véleményetek az orvosi egyetemről?
Sos. Hogy van az, ha valakit kirúgnak az egyetemről? Neptunban milyen üzenetet kap?
Szent István Egyetemről át lehet iratkozni a Corvinusra?
Mi a véleményetek a Semmelweis Egyetemről?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Tanulási lehetőségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!