Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetemről a Corvinu...

Debreceni Egyetemről a Corvinusra?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Debreceni Egyetemen vagyok 1. éves gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök hallgató. Ha elvégzem a Bsc-t, vállalkozásfejlesztés Msc-re szeretnék tovább menni. Eredetileg Budapestre terveztem menni alapképzésre is, de sajnos lecsúsztam néhány ponttal. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek reális-e hogy felvegyenek és el is végezzem Pesten a mesterképzést? Mennyire releváns a két egyetem szintkülönbsége? Nagy hátrányban lennék-e és egyáltalán van e értelme ezért felköltözni Pestre?


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2015. jún. 13. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy mik a felvételi követelmények. Elméletileg minden esélyed megvan rá, hogy felvegyenek a Corvinusra MSc-re. Ráadásul egy Corvinusos ismerősöm egyszer azt mondta, hogy vállalkozásfejlesztésre minden hülyét felvesznek és közben sem kell semmit tanulniuk, de ez csak egy ember magánvéleménye, nem tudom, mennyire igaz. Felvin pedig meg tudod nézni az elmúlt évek ponthatárait (mesteren 100 pont a max, 50 alatt nem vehetnek fel senkit), emlékeim szerint nem volt túl magas.
2015. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod! :)


Bár ha minden hülyét felvesznek, akkor ez mondd valamit a szak hasznosságáról... :/

2015. jún. 14. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!