Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezeken a nagy amerikai egyetem...

Szuperpocok kérdése:

Ezeken a nagy amerikai egyetemeken (Harvard, Stanford, Yale stb. ) létezik olyan egyáltlán, hogy "államilag támogatott" hely?

Figyelt kérdés
Nem áll szándékomban valamelyik intézményt megpályázni, csupán ilyen olyan helyeken olyan horribilis tandíjakról ovlastam, hogy az egy magyar embernek több milliójába fájna. És szinte majdhogynem az összes amerikai egyetemista gazdag szülők csemetéje. Vagy csak már túl sokszor találkoztam ezzel a sztereotípiával. Ti mit tudtok? Tényleg ennyire a pénzen múlik?

2015. jún. 14. 16:42
 1/2 anonim válasza:
100%
Ott csak a nagyon kivételes tanulóknak jár az állami támogatottság, és igen, több ezer dollár a tandíj, nem csak ezeken az egyetemeken, hanem általánosságban.
2015. jún. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg ennyire a pénzen múlik?

Igen.

Vagy egy zseni a diak es mar a kozepsuliban felfigyelnek ra es kiemelkedo eredmenyei miatt (es ha kesztetest erez az egyetemi tovabbtanulasra) az egyetemek egymassal fognak versenyezni, hogy a diak kegyeit elnyerjek, es meg osztondijat is fognak neki ajanlani. (kicsit leegyszerusitett verzio).


Vagy pedig apu ugyved, anyu orvos, es ki tudjak termelni az eves 60ezer!!! dollaros tandijat, ugy hogy meg fizetik a haz torlesztest, a ket kocsi torlesztest, a kistestver iskolaztatasat/ruhazasat/eteteset, meg ok is esznek/elnek/vasarolnak. En peldaul 9tol 5ig dolgozom es a munkakoromhoz kepest tul vagyok fizetve es evente keresek 54 ezer dollart papiron, persze ebbol kb 10 elmegy adora. A parom kicsit tobbet keres de van kocsi torleszto, alberlet stb. Elkepzelhetetlen ketten hogyan tudnank kitermelni egy 60ezer dollaros tandijat ha lenne gyerekunk.


Szoval igen, nagyreszben a penzrol (is) szol!

2015. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!