Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen írással foglalkozó...

Milyen írással foglalkozó munkákat tudtok ajánlani? (több lent)

Figyelt kérdés

Először is, 15 éves vagyok, tehát tudatlanságomért ne szóljatok meg ^ˇ^ köszi ! :D


Mindig is tetszett, de főleg inkább mostanában kezdett el vonzani az írás, így elgondolkoztam azon, hogy lehet érdemes lenne fejlesztenem az "írói képességeimet", stb. Felötlött már bennem az újságírás, de a riporterkedés nem igazán vonz. Talán azért, mert az éles beszédben nem vagyok túl jó, csak ha előtte összeszedem a gondolataimat, akkor tudok összefüggően beszélni. Ha nincs időm, hogy átgondoljam mit is szeretnék mondani, akkor az lesz a vége, hogy "ja! ja, meg azt akartam még"... Magyarul elfelejtek sok mindent, amit kérdezni/mondani szerettem volna.

A másik ok az, hogy eléggé introvertált vagyok. Összejövetelek, partyk - nem az én világom. Én az az otthon ülő fajta vagyok, "pokrócban-kakaóval-Wordbe pötyögő"


A "klasszikus" írás, tehát a könyvírás ötletét is elvetettem, ugyanis a történetek kitalálása nem tartozik az erősségeim közé (legalábbis olyan szinten nem, hogy fent tudjam tartani egy regényolvasó érdeklődését)


Inkább esszéírásban, esetleg cikkekben vagyok jó, meg ezek is érdekelnek jobban.

Úgy érzem az előbb említett dolgokat tényleg alázatosan tudnám tanulni. Olyan igazán szenvedélyesen *-* :D


Mivel a nyelvek is nagyon érdekelnek (kétnyelvű osztályba járok) gondoltam arra, hogy fordító legyek, de nem tudom, hogy rájuk hol van szükség. Na meg itt is inkább a műfordítás érdekelne. Tehát ilyen szakfordító (nem tudom a pontos nevét) nem nagyon szeretnék lenni.


Tudom, hogy még korai ezen gondolkodnom, de kíváncsi vagyok és ötleteket szeretnék :))


Ja, és (ilyet is ritkán olvashattok :D) nyugodtan kössetek bele az írásomba, esetleges hibákba, mert tényleg szeretnék tanulni! :)



2015. jún. 16. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre csak írj, írj. Napolót, gondolataid - rendszeresen. Minden nagy író írt naplót. (Márai, Tolsztoj naplói híresek, azután Karinthy gyerekkori naplója is irodalmi érték) Olyan ez, mint zenésznek a skála. A napi ritmus is fontos. És így gyakorlod magad a kifejezésben. Próbálkozhatsz rövidebb szövegek fordításával is. És majd nyelvszakokra, magyarra továbbtanulással. Sok munka van, amit ezekkel lehet.
2015. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehetnél pl. kritikus
2015. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Naplót írok, bár nem tudom az enyém mennyire lenne értékes a későbbiekben, mivel nem latin betűkkel írok bele, (a titkosítás miatt ;)) hanem az általam "kifejlesztett" írásjegyekkel.


Második válaszoló! Ezt viccből/kötekedésből írtad, vagy komolyan? :D Mert amúgy Ujlaki Ágnest például szeretem (a Szabad Föld hátlapjain lehet vele találkozni)

2015. jún. 16. 19:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehetnél jogász, jegyző

Nekik is sokat kell írni

2015. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A rendőrség is szokott keresni fogalmazókat.
2015. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó kettő (három) ötletet is köszönöm, de amint mondtam, az ilyen hivatalos dolgok nem érdekelnek, nem is lennék benne jó (épp az előbbi miatt). Ha esetleg valaki jártas itt a lélektani típusokban, akkor hozzáteszem, hogy

INFP vagyok (így még jobban érthető, hogy miért is idegenkedem ezektől a hivatalos, SZÁMOMRA száraz dolgoktól) :) .


A műfordítókra mennyire van szükség? Megbízásra, vagy pedig "saját felindulásból" dolgoznak? Ez érdekelne.

2015. jún. 17. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is INFP vagyok,kb.ugyanilyen érdeklődéssel,mint te.Én most német szakra járok,én is műfordítással szeretnék majd foglalkozni,könyvkiadóknál pl. keresnek műfordítókat,nekem az lenne az álom munka :)
2015. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!