Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Indianokkal foglalkozo munkak?...

Indianokkal foglalkozo munkak? Tudtok olyan munkakat mondani, amiket indianoknal lehet elvegezni mondjuk rezervatumokban? Olyanokra gondolok mind mondjuk angoltanar, ilyesmi? (tobb lent)

Figyelt kérdés

Nagyon kedvelem az indianokat, es koztuk is szeretnek majd elni, de ez nem ide tartozik.

Tudja valaki,rezervatumba lehet elni bevandorlonak? Milyen munkalehetosegek vannak pl tanat es pap/misszionarius on kivul? Van koztetek olyan ember aki esetleg mar jart kint naluk? Vagy olyan ember aki ert hozza, vagy o is kedveli oket?



2013. ápr. 22. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is kedvelem az indián kultúrát, de nem igazán értem a kérdést. Nem vadállatok, hogy velük foglalkozni kelljen. Azt nem tudom, hogy élhetsz-e közöttük, vagy befogadnának-e, próba-cseresznye. Az angol tanár hogy kapcsolódik ide?
2013. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az igazi indiánok már csak hagyomány céljából ápolják a kultúrát, tehát a rezervátumban az anyanyelvük mellett, angolt is beszélnek
2013. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem úgy akarok velük foglalkozni.Csak a közelükben szeretnék élni lehetőleg.

És azért Amerikában más távolságok vannak mint MO.-n.

Ezért gondoltam hogy rezervátumba kéne dolgozni valami iskolába angoltanárként, vagy valami papként...

De igazából egyik se lennék szívesen :D


Akit komolyabban érdekel a téma, nyugodtan írjon privibe, szívesen beszélgetek :)

2013. ápr. 23. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:

ne haragudj, nem bantani akarlak, de vagy nagyon fiatal vagy meg, vagy tul sok cowboyos filmet neztel... felre ne erts, en is kedvelem az indian kulturat es elismerem, hogy van nemi romtantika/miszticizmus korulottuk, de ez mind csak a filmekbol jon! A valosagban ugyanolyan emberek, mint barki mas.


Nem rohangalnak lobogo hajjal, medveszor nadragban, hanem sportcipo, farmer, polo stb.


Az USA teruleten levo indianok anyanyelvi szinten beszelik az angolt, szerinted angol tanarra mennyi szukseguk van?


Raadasul eleg zarkozottak, vagyis inkabb ugy mondanam, hogy sok koztuk a rasszista, vagyis a fehereket nem engedik tul kozel magukhoz.


Tudod milyen a kerdesed, mintha valaki Pestrol azt kerdezne, hogy dolgozhatna az erdelyi kisebbseg kozott, hogy magyarul tanitsa oket meg ilyenek. Raadasul az elozo jol irta, nem vademberek ezek, hogy "foglalkozni" kell veluk.


Az USA teruleten (rezervatumon belul is) ugyanazok a bevandorlasi torvenyek vannak. Vagyis dolgozni csak munkavallaloi vizummal vagy zoldkartyaval lehet.


Pap-kent? Hahaha, ez nagyon vicces. Milyen filmet neztel? Mibol gondolod, hogy ok teritesre szorulnak es kulonben is ez nem ugy megy, hogy indianokkal akarok dolgozni elmegyek papnak, hanem pap abbol lesz, aki ezt elhivatottsagkent eli meg, es ha epp az indianok koze, vagy a bukaresti ciganyok koze kell menni predikalnia, azt ugyanolyan szeretettel fogja csinalni.


Volt nekem is 10-13 eves korom korul egy idoszak, amikor minden indian konyvet elolvastam, a suliban indian neveket talaltunk ki egymasnak es ugy szolitottak meg a tanarok is (viccbol), aztan elmult. Mostmar ha talalok egy szep indian ekszert, akkor esetleg megveszem, de sok indiannal talalkoztam szemelyesen es mar nem dobban meg ugy a szivem, mint tinikent, amikor kevinkosztner meg bugizott a farkasokkal :)


Ja, van egy sorozat: Navajo cops, ami a navajo rendorok eletet koveti, ilyen dokumentum film feleseg. Abbol latni fogod, hogy ugyanolyan emberek az indianok mint mas, ugyanugy bunoznek, isznak, rabolnak stb.

2013. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Hidd el, én is ismerem őket eléggé, tudom hogy hogy élnek, sok filmet láttam róluk, nem csak cowboyosat...annál is több könyvet olvastam.

Ami azt illeti, igen, még fiatal vagyok, 15 éves.

Én nélkülük már el se tudom képzelni a jövőt, annyit tervezgetek, és gondolok rájuk.

Neked miért maradt abba gyerekkorodban az intenzív érdeklődés irántuk?

Ha gondolod, van egy csoportom, amiben az indiánkedvelő emberek gyűlnek össze, infókat, képeket, videókat, híreket, ilyesmiket osztunk meg egymással.

Ha gondolod, csatlakozz, hátha visszajön az érdeklődésed :)

Itt van a linkje; [link]


A nevemet meg már úgy is tudod :)

2013. ápr. 25. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!