Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg dietetikusnak...

Mennyire éri meg dietetikusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vagy ezer ilyen kérdés van már kint de remélem valaki tud új infokkal szolgálni. Sok helyen olvastam azt hogy nem éri meg mert nem talál az ember munkát, akkor nem tudom mennyi értelme van annak hogy erre áldozzak négy évet. Azt is láttam hogy külföldön jó munka, de sajnos ha államilag támogatotton vagyok akkor nem tudok külföldre menni, vagyis vissza kell fizetni de ugye azért megy valaki támogatottra mert nem tudja kifizetni...Más nem igazán érdekel, viszont minimálbért 4 év tanulás nélkül is megkeresek. Sajnos a sok negatív vélemény ezzel kapcsolatban amit az interneten olvastam elrémisztett. Kinek mi a véleménye/tapasztalata ez ügyben?

2015. jún. 17. 11:36
1 2
 1/13 Somogyi-Kovács Anita ***** válasza:
Inkább azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy tudod e hogy mit tud egy dietetikus, és valóban azt szeretnéd e csinálni. Én dietetikusként imádom a munkámat, de ahhoz, hogy jól érezzem magam a hivatásomban, a kliensek megbecsüljenek (bár pont itt olvashatsz rólam, hogy "nem lenne szabad emberekkel dolgoznom"-valaki ezt írta rólam....)sokat kell tanulni (kórházi munka, ahol rengeteg tapasztalatot lehet gyűjteni, de az nem a legjobban fizető hely, mégis az alapokat a főiskola után ott lehet megszerezni). Nyitottnak kell lenni, de érteni kell tudni a rengeteg átverés értelmezéséhez is. Azt gondolom, hogy ha számodra az anyagiak a kérdés, akkor azt is tudomásul kell venni, hogy "vezérigazgatóképző" egyetem nincs..de sok sikert kívánok Neked!
2015. jún. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek Anitával

Ha ezt akarod és tisztában vagy vele mit csinál a dietetikus. Ha hívatást akarsz akkor ne érdeklejen a pénz.. ne az alapján válassz.

2015. jún. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, tudom mit csinál egy dietetikus és inkább csinálom azt amit szeretek kevés pénzért, mintsem olyat amit nem, de többért. De azért lássuk be, meg kell élni valamiből. Ha tudom hogy kapok állást még ha kevés pénzért is az nem zavar, egyszerűen csak szeretnék megélni abból amit szeretek és tanulok. Csak azért vagyok erre kíváncsi mert sok embertől hallottam hogy nem a szakmájában dolgozik ilyen végzettséggel. Nem a fizetés mennyisége a fontos hanem hogy el tudjak helyezkedni vele majd.
2015. jún. 18. 16:45
 4/13 Somogyi-Kovács Anita ***** válasza:
Kb 8-10 év kemény meló+továbbképzés után lehet kényelmesen megélni dietetikusként... sok sikert kívánok, ha végeztél (vagy akár hallgatóként is), és tudok segíteni valamit keress meg nyugodtan!
2015. jún. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást és a segítséget. :)
2015. jún. 19. 18:27
 6/13 anonim válasza:
szerintem nem éri meg. nem azt fogod tanulni, amire számítasz, és dietetikusként nem lehet megélni. aki azt mondja, hogy ebből kényelmesen megél, szerintem nem konkrétan evvel foglalkozik. nyugdíjas meló egyébként és Magyarországon nem megbecsült szakma.
2015. jún. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Somogyi-Kovács Anita ***** válasza:
Kb ez az a hozzászólás, és ehhez hasonlóakkal lehet találkozni, melyek gondolatolvasó tanfolyam elvégzése, és előre látó - megmondó tanfolyam elvégzése után mond véleményt.
2015. jún. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Ezt tapasztalatból mondod, vagy esetleg ismerőstől hallottad?

2015. jún. 23. 15:38
 9/13 anonim válasza:
saját tapasztalat...
2015. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb mai magyar egyetemen "dietetikus" címszó alatt leadnak valami '70-es években is már divatjamúlt anyagot, a többit meg vagy önszorgalomból kitapasztalja/megtanulja az ember, vagy nem.


Ha kifejezetten betegekkel akarsz foglalkozni, akkor jó irány lehet, bár én SEMMIT nem bíznék dietetikusra (vagy orvosra, vagy bármilyen hivatalos, "egészséggel" foglalkozó személyre), még a halálos ágyamon sem. Tudom, hogy hol lehet utána nézni dolgoknak, hol és kitől kell kérdezni, és ez ezidáig tökéletes szolgálatot tett (betegségek kapcsán is).


Ha viszont sporttáplálkozás érdekel, akkor is teljesen felesleges a szak. Sőt, akkor a legfeleslegesebb. Egy lapon említeni a dietetikát a sporttáplálkozással nem lehet (ezúton is bocsánatot kérek érte). Szóval ha a sport érdekel, akkor jobban teszed ha mindent elfelejtesz, amit ott tanulhatsz róla, és magad keresel használható információkat ahol csak tudsz. Hiteles információnak sporttáplálkozást illetően nem fogadnám el a 50-60 éves, sörhasú, pajzsmirigy alulműködésben szenvedő, egyébként egy deka izommal sem rendelkező, merevedési zavaros, 30 éve túlsúlyos professzorom tanácsait.



Ha most a helyedben lennék, kimennék külföldre visszafizetni a tandíjamat, aztán vissza jönnék és a külföldi referenciákkal elhelyezkednék itthon. Egyébként, ahogy írtad, nyugaton jobban figyelnek az emberek arra, hogy MIT esznek. Itthon leginkább csak arra figyelnek, hogy egyáltalán egyenek valamit...

2015. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!