Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem töltöm fel a középiskol...

Ha nem töltöm fel a középiskolai bizonyítványom az egyetemi jelentkezéshez akkor automatikusan duplázással számolják a pontjaim vagy érvénytelenítik a jelentkezésem?

Figyelt kérdés

2015. jún. 19. 16:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"A gond azzal van, hogy a bizonyítványom jelenleg nincs nálam és kaptam egy felszólítást, hogy 8 napon belül töltsem fel."

Mármint konkrétan arról kaptál felszólítást, hogy ez hiányzik? Mert általában ezt a szöveget elég általánosan fogalmazzák meg, sőt, szerintem azoknak is kiküldik, akik egyébként mindent feltöltöttek. Mindenesetre az érettségin kívül semmi más nem feltétel.

2015. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

Az érettségi bizit a szóbeli érettségi utolsó napján

odaadják?

2015. jún. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

#11

Van egy általános hiánypótlási tájékoztatás és van egy hiánypótlási felszólítás(én kaptam mindkettőből és az utóbbi névre szólóan jött).

Felszólításnak a szövege:

"felszólítom,


hogy a tanulmányi pontok számításához szükséges középiskolai bizonyítvány megfelelő - az Fkr. 16. § (1) bekezdésének a) pontjában felsorolt adatokat tartalmazó - oldalairól készült másolatokat haladéktalanul, de legkésőbb jelen felhívás közlésétől számított 8 napon belül nyújtsa be az Oktatási Hivatal részére"

2015. jún. 20. 08:44
 14/15 anonim ***** válasza:
Még ki is emeli, hogy "a tanulmányi pontok számításához szükséges", tehát ebből is látszik, hogy csak akkor kell beküldeni, ha szeretnéd, hogy tanulmányi pontokat számoljanak. A duplázásnál nem számítanak a tanulmányi pontok, mivel ott a felvételi pontokat duplázzák.
2015. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én kétszer jelentkeztem egyetemre e-felvételin keresztül, egyszer két éve amikor érettségiztem, másodszorra meg idén, mert felveszek még egy szakot az eredeti mellé. Se két éve, se most nem töltöttem fel a bizonyítványomat, mert 100% biztos voltam benne, hogy duplázással jobban járok. Volt egy ilyen kitétel a feltöltésnél, hogy nem kötelező feltöltened, ha biztosan jobban jársz a duplázással. Ha te is biztos vagy benne, hogy így jobban jársz, akkor nem kötelező feltölteni. Tapasztalatból mondom :)
2015. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!