Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átlagos matek tudással lehet...

Átlagos matek tudással lehet biomérnöki vagy más hasonló mérnöki szakon diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 22. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit jelent az átlagos matek tudás? Itt fontosabb sokkal, hogy érdekel-e a matek, és érted-e, meg tudod-e tanulni, ha kell. Nekem átlagos matektudásom van szerintem, az érettségim mondjuk majdnem hibátlan lett, de azért a középszintű mateknak köze nincsen ahhoz, amit az egyetemen tanítanak. A párom mérnökinformatikusnak tanul, ugyan nem mérnöknek, de olyan matek tárgyai vannak, hogy én csak pislogok.
2015. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Átlagos matek tudáson azt értem,hogy kellő szorgalommal,gyakorlással és odafigyeléssel 4-gyes 5-ös dolgozatokat tudok írni,de nem vagyok egy zseni belőle.

Nem feltétlenül látom át a dolgokat elsőre.

Egyébként szeretem a matekot,meg a reál tantárgyakat,bár a humán sokkal jobban megy,de nem szeretem.

Ezért is vagyok bajba!Nem szeretnék humán területen elhelyezkedni.A reál tantárgyakból viszont van mit fejlődnöm.

2015. jún. 22. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:

ha érdekel a dolog akkor oké. ha nem szereted a reál tárgyakat akkor szerintem nem érdemes ilyen irányba tovább menni. nem az 5,5 év egyetemről van szó! hanem utána 40 évig dolgoznod kell. ez baromi sok idő, nem mindegy, hogy olyat dolgozol ami érdekel, szereted. ha nem, akkor csak nyűg lesz minden egyes nap.

tudom, hogy mindenki nyomatja, hogy menj el mérnöknek/orvosnak de szerintem csak akkor, ha érdekel a dolog.

én biomérnökire készülök, fizika, kémia , biosz is kell majd elvileg egyetemen.

2015. jún. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én most végeztem el a BME biomérnökin az első évet, és egyáltalán nem kell matekzseninek lenni, csak nagyon nagyon nagyon sokat kell gyakorolni :D nem árt ha érted is :D igen ígyvan bioszból kevesebb kell, fizikát nyomják, kémiával meg teleraknak ha idejössz.:)
2015. jún. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!