Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyen az, aki már elmúlt...

Mit tegyen az, aki már elmúlt 21 és tanulni akar?

Figyelt kérdés

Az OKJ-k csak 21 éves korig "ingyenesek". (de van olyan amelyiknél azért, csak a miheztartás végett elkérik a félévi 10.000 Ft-ot. Mire? Sose tudtam meg...

Aki már betöltötte a 21-et az hova menjen ha tanulni akar de még nem végzett el semmilyen OKJ-t és egyetemre nincs pénze, diákhitelt nem fog fölvenni?

Csak azért teszem fel a kérdést, mert azt hallottam a rádióban, hogy a Kormány indít egy ilyen segély valamit, olyan fiataloknak, akik nem jól választottak első OKJ-t(szégyen hogy csak az első "dobásod" ingyenes), nem fejezték be de már nem tudnak még egybe belekezdeni, mert nem jelentkezhetnek tanulni, pedig akarnak (ez is mi már). Valaki hallott még valamit erről a tervezetről? Hogy a diákoknak segíteni próbálnak? Hova kell menni ilyenkor erről érdeklődni, munkaügyi hivatal?



2015. jún. 22. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

szeptembertől már 24 éves korig van ingyenes iskolarendszerű okj nem?


az meg nem lehet kifogás, hogy nincs pénz egyetemre. újraérettségizel 1 vagy 2 tantárgyból, hogy legyen elég pontod bejutni államira.

2015. jún. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja, tényleg, és az 12000Ft/vizsga
2015. jún. 22. 15:38
 3/6 A kérdező kommentje:
egyébként erről hogy 24 éves korig lesz ingyenes semmit nem hallottam...
2015. jún. 22. 15:40
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha újraérettségizel és nem sikerül akkor úszott a pénz. És nem mindenki segge alá tesznek a szülei mindent, sőt, a legtöbb ember a pénzt se sz*rja... hogy csak úgy újrapróbálkozzon annyiszor, amennyiszer akar. De ha sikerül is és bejutsz államira akkor az még 4-5 évet elvesz az életedből, és addig kik tartanak el? Hát anyuék, nemi gaz? Az OKJ-t a nem azoknak találták ki, akik egyetemre akarnak mennyi, éppen ezért OKJ. Úgyhogy nem is értem miért lett felhozva.
2015. jún. 22. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egyetemek szoktak indítani esti, levelező tagozatot is. Úgy se lenne jó? Mert akkor napközben tudnál dolgozni.
2015. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"És ha újraérettségizel és nem sikerül akkor úszott a pénz."


Akkor tanuld meg rendesen az anyagot, hogy sikerüljön.

"Nincs pénz egyetemre" ez nem kifogás. Van szociális ösztöndíj és még dolgozhatsz is a tanulás mellett. Mindenképpen az egyetem lenne a legjobb megoldás, de ha ennyire ellene vagy akkor nincs mit tenni...

OKJ-t is gondosan kell választani, mert a legtöbbje egy kalap szarvasgombát sem ér. Am vedd úgy, mint befektetést, oké, hogy kifizeted a tandíjat, de ha lesz papírod, akkor valószínű, hogy a többszörösét is megkeresheted a mostani fizetésednek, hosszútávon megtérül.

Az államot meg nem kell hibáztatni, ne várd, hogy minden ingyen legyen, pláne, hogy a fiatalok egyből lelépnek külföldre a diploma után. Én még talán azt is meg merném kockáztatni, hogy egész Európában MO-n a legjobb a felsőoktatási rendszer, ami a pénzt illeti.

2015. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!