Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos akarok lenni, milyen...

Orvos akarok lenni, milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

Azért írom ezt a kérdést mert úgy érzem elrontottam és a ti véleményetek érdekel.

11.-es voltam és elrontottam az évem.Mindig jó tanuló voltam, tanárok szerint is de ebben az évben egyáltalán nem tanultam, sok problémám van/volt de ez nem ide tartozik...mivel most az én évfolyamomban nem lehet évet ismételni ezért vége...

A kérdéseim:

A 2 éves érettségi ha azon jól teljesítek akkor van esélyem felvételt nyerni?

Kémia , biosz és a nyelven kívül melyik tantárgyra kell jobban rátanulni?


Aki tudja ennek a menetét, saját tapasztalatból esetleg privátba leírná ,nagy segítség lenne.


Köszönöm a válaszokat.


2015. jún. 23. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha elég szorgalmas vagy, működhet. A lényeg, hogy a kémia és a biosz emelted nagyon jól sikerüljön, ehhez viszont semmilyen átlag iskolai oktatás nem lesz elég, vagy járj külön felkészítő tanfolyamra (nagyon sok helyen van ilyen, pl. Treffnél), vagy magántanárhoz, vagy önerőből nagyon durván gyúrj rá!

Ezen mellett nem igazán lesz kapacitásod más tárgyakra rágyúrni, de nem is kell, mert ha a két emelted nagyon jó, és duplázod őket, simán meglehet a pontod. És mivel az orvosira két emelt kötelező, ezekért megkapod a maximális 100 többletpontot, tehát pl. nyelvvizsgáért nem kapsz, azt ráérsz akár később csinálni.

A felvi.hu honlapon tudod megnézni, hogyan működik a felvételi, milyen menete van, hogyan kell kiszámolni a pontjaidat, mik számítanak bele, és a korábbi években hol mekkora volt a ponthatár.


Ha megengedsz egy személyes véleményt, remélem nem vagyok indiszkrét, és a legkevésbé sem akarlak megsérteni vagy ilyesmi, de gondold át, hogy képes lennél-e végigcsinálni az orvosit a háttereddel. Nem tudom, milyen problémáid vannak/voltak, de ha ezek felmerülnek az egyetemi évek alatt, akkor esélyed sem lesz. Nekem rengeteg gimnáziumi osztálytársam küzd most az orvosin, pedig semmi nem akadályozta őket a tanulásban soha.

2015. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál. :)

Nem sértettél meg. :)

Már nagyjából rendbe jöttek a dolgaim...

Egyébként én is gondoltam erre amit a végén írtál de bízok benne , hogy már tanulás fronton nem fog semmi befolyásolni

2015. jún. 23. 20:46
 3/3 anonim ***** válasza:

számold ki, hány pontod lett most 11. évvégén a jegyekből

ugye max 50 lehet

ha még itt buktál valamennyit, az nem olyan gáz, jövőre ha kitűnő lennél és jól sikerülnének az érettségik akkor még bent lehetnél


sajnos a duplázás elég nehéz lesz orvosira.ha lenne 420-430 pontod akkor nyugodtan hátradőlhetnél. de ehhez duplázásos módszerhez kb 75-80%nak kell lenni a biosz és kémia emeltnek

ha jó vagy belőlük akkor nem gond, de tényleg meg kell nyomnod ezt a két tárgyat!!

2015. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!