Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen lehet az első évet...

Egyetemen lehet az első évet passziváltatni? Illetve a passzív év ellenére nappalis maradnék?

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azon az egyetemen, ahol én dolgozom, ott lehet, de félévenként kell kérni a passziváltatást, és egymás után csak kétszer. Ha egymás után a harmadik féléved is passzív, akkor hivatalból elbocsátanak. De úgy tudom, hogy nem mindenhol engedik első évfolyamon a passzív félévet.
2015. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Azért kérdem, mert egy szakmát szeretnék befejezni (1 év), de nappaliról estire helyezték át az osztályomat, de a kedvezmények, támogatás miatt gondoltam erre, hogy egyetemre jelentkezni nappalin, csak passziváltatni, 1 év múlva, pedig befejezni.

Lehetséges lehet?

2015. jún. 23. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk igen, de ez nem biztos, hogy lehetséges azon az egyetemen, ahova jelentkezel.

A legegyszerűbb az lenne, ha megkérdeznéd az adott szak tanulmányi előadójától az egyetem tanulmányi osztályán. Biztos van honlapjuk, kikeresed: X egyetem, Y kar, tanulmányi osztály, tanulmányi előadók - általában azt is kiírják, hogy ki melyik szaknak az előadója. Egy emailt vagy telefont mindenképp megérne.

2015. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy tudom passzív félévre nem jár matrica a diákigazolványra.
2015. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Passzív félévre tény és való, hogy nem jár diákmatrica és társai. Legalábbis az SZTE-ből kiindulva, hogy ott mindig akkor kapjuk meg a diákigazolványra a matricát, ha ETR-ben aktívat mutat, amihez min. 1 kredit felvétele szükséges. Passzív félévben meg ugyebár semmit nem veszel fel.
2015. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!