Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik könyv (ek) ből lehet...

Melyik könyv (ek) ből lehet leghatékonyabban történelmet tanulni? Tudnátok mondani jó töritanulási módszereket?

Figyelt kérdés
A történelem tanulásával akadnak problémáim.Pl. tanulunk a suliban egy könyvből, ami tele van bonyolult ábrákkal, amit nem értek, és ráadásul a tanárunk is összevissza mond mindent, ami éppen eszébe jut, s az általa elmondott adatok néha különböznek a könyvben lévőktől. Ezek miatt nehéz megtalálnom a logikai összefüggéseket a töriben, átlátni a dolgokat. A dolgozatra meg tudom úgyahogy tanulni ötösre az anyagot, de 2 napon belül szinte semmire nem emlékszek. :/ Viszont érettségi tantárgy, szeretném rendesen elsajátítani, hogy ne érettségi előtt 1-2 nappal kelljen kapkodni. Tudtok nekem valami hasznos tanulási módszert, jó könyvet ajánlani? Válaszaitokat nagyon megköszónném! :))

#történelem.tanulás.hatékony.módszer.könyv
2015. jún. 27. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Herber-Martos-Moss-Tisza a legjobb, hat kötet. Drága, nehét hozzájutni, de szuper.
2015. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is csak gimiben jutottam el arra a szintre, hogy megszeressem a törit, előtte mindig gondjaim voltak vele, hozzád hasonlóan.

Alapvetően szerintem a dolog ott kezdődik, hogy figyelsz a tanárra, felfogod amit mond, utána pedig elolvasod az anyagokat. Onnantól pedig kezdődhet, hogy utánajársz a dolgoknak. Értsd: történelmi témájú filmeket nézel, könyveket olvasol (nyilván nem szakkönyvekre gondolok, de egy másik korban játszódó regény is sokat segíthet), folyóiratokat lapozgatsz (én például igyekeztem a Rubiconban mindig egy-egy témához kapcsolódó cikket elolvasni), ill. az irodalmi művek is nagy segítségedre lehetnek, mert ez is szorosan összekapcsolódik a törivel.


Szerintem ahhoz, hogy jó érettségit írj, nem feltétlenül tanulni (értsd: magolni) kell, hanem érdeklődni, észrevenni az összefüggéseket, ismerni a főbb eseményeket, ill. azokat térben és időben elhelyezni.

2015. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :))
2015. jún. 27. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!