Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Első félév halasztása lehetség...

Első félév halasztása lehetséges? Egyetem vagy külföld?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy most leszek végzős gimnazista, de a továbbtanulással kapcsolatban problémáim vannak. Mindenképp szeretnék egyetemre menni, de már hónapok óta azon gondolkodom, hogy érettségi után külföldre kellene mennem nem pedig egyetemre. Az ideális az lenne, hogy idén jelentkezem, és majd halasztok 2 félévet azonnal, de nem tudom ez lehetséges-e.

2015. jún. 28. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Felsőoktatási intézmény függő. Valahol engedik, valahol nem. TO-n tudsz érdeklődni.
2015. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és az miért jó ha 1 évre kimész külföldre? szerintem ne halassz..
2015. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 Azért ne mond, hogy neked nincs ötleted mégis miért menne ki külföldre (pénz, nyelvtanulás). Felsőoktatásban teljesen lényegtelen ki mikor kezdi (hány évesen), senkinek sincs a homlokára írva.
2015. jún. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 félévet nem lehet egyszerre halasztani gólyaként.
2015. jún. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Maximum két félévet lehet passziváltatni egymás után (ez általában mindenhol így van - valahol lehet többet is, de ehhez már dékáni engedély kell és egy nyomós indok). Itt az a kérdés, hogy az adott intézmény engedi-e rögtön gólyaként a passziváltatást (mert ez intézményfüggő).
2015. jún. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Nagy dilemma, mert ha biztos volnék abban, hogy nem változtatnak a felvételi ponthatárokon, meg nem rendezik át az egész felsőoktatást két év múlva, akkor elég lenne 2 év múlva jelentkeznem, de így megnyugtatna, hogy van biztos helyem miután hazajöttem.
2015. jún. 28. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!