Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » (Hogyan) Lehetséges jogi...

(Hogyan) Lehetséges jogi karra kijutni a Bécsi Egyetemre?

Figyelt kérdés

Egyelőre nézegetem az ösztöndíjakat, de ez a külföldi tanulás mindig is kicsit misztikusnak látszott.


Lehetséges lenne angol nyelven hallgatni az előadásokat? Kint is osztatlan a jogászképzés? Bármilyen tapasztalatok?



2014. aug. 25. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj, de mégis hogy szeretnél boldogulni egy külföldi egyetemen, egy ilyen nehéz szakon, hogyha arra sem vagy képes, hogy önállóan utánanézz ezeknek az információknak?
2014. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Érdekes, a többi kérdést olvasgatván elég szembetűnő, hogy mindenki csak ezzel az egy egyetemmel kapcsolatban hozza fel állandóan az általad is említett "ellenérvet".


Ellenben, utána néztem, kicsit közelebb is kerültem, de ez még mindig nagyon kevés. A körülbelüli megélhetés, tandíj már tisztázódott, viszont a konkrét kijutási lehetőségek még mindig nem - pedig ezeregyről olvastam már.


Habár, ha jól értettem a jogi karon csak német nyelvű oktatás van, az pedig nem az erősségem, és ha tényleg így van, akkor abban az esetben tárgytalan az egész.

2014. aug. 25. 17:17
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A magyarországi jogi képzés szerinted nem jó?

Vagy oda túl magas a ponthatár?

2014. aug. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez volt a másik általános reakció a plebstől. :)


Semmi "kedvem" Magyarországon maradni, a nemzetközi jog érdekel elsősorban, de ha az nem is jön össze, semmiképp nem szeretnék Magyarországon dolgozni. Szükségem van az idegen nyelvi közegre.

Habár a jogi kar ponthatáraival általában csak azok szoktak beszólogatni, akiknek köze sincs a joghoz, vagy bármilyen más egyetemhez.


Esetleg valami érdemleges válasz?

2014. aug. 25. 20:26
 5/11 Singham ***** válasza:
77%
Hogyha az egyetem honlapján nem találtad meg a kérdésedre a választ, akkorfelejtsd el. Meg, ha te magad is bevallod a német nem az erősséged, akkor minek akarsz olyan országban kimenni, ahol német a hivatalos nyelv. Nem kell a tipikus "angolt megértik" szöveg. Baromira nem értik meg, voltam kint Bécsben még a legalapvetőbb angol szavakat, kifejezéseket se értették meg. Ergo, ha nem tudsz németül felejtsd el Ausztriát.
2014. aug. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az volt már, hogy felveszed a kapcsolatot az egyetemmel és megkérdezed tőlük, hogy milyen lehetőségeid vannak külföldiként náluk tanulni?
2014. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Én is Bécsbe szeretnék menni,csak más szakra. Nekem van angol/német B2 nyelvvizsgám, de beszéltem az ottaniakkal, és először a nyelvi képzés ajánlják,hogy ne legyen gondod a nyelvvel,mikor már élesben megy a dolog. Én angolul megfogalmaztam egy eléggé hosszú levelet a kérdéseimmel,és elküldtem nekik, még aznap(kb. 2 óra elteltével) válaszoltak, de neked ugye a jogi képzést lebonyolító intézmény valamelyik emberével kellene emailezned. :) Amúgy ez is úgy van,mint pl. itthon, hogy egy szakon belül van több tárgy, és pl. hirdetnek meg órákat angolul/németül... nem értem miért olyan szkeptikus ezzel kapcsolatban mindenki?! Itthon is van egy csomó külföldi,akik angolul veszik fel a tárgyakat, NEM! magyarul. Én bátorítalak,hogy gyere Te is Bécsbe! :) Ausztriában sokkal tisztább/biztatóbb jövőképed lesz,mint itthon. Ha tudok segíteni általános kérdésekben, szívesen válaszolok, de a jogászos kérdésekben nem vagyok otthon,mivel arról nem érdeklődtem. :)
2014. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Singham ***** válasza:
Aha, igen, angolul veszik fel az órájukat. Az óra meg tudod hol van kedves utolsó? A tanteremben. Azon kívül már angolul folyik a beszélgetés, stb. Ezért pofázzuk el mindig, hogy az adott ország anyanyelvét minimum közepes (nem a hazai nyelvvizsga viszonylatban) tudni kell a normális hétköznapi élethez.
2014. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Singham ***** válasza:
*azon kívül már nem angolul folyik a beszélgetés, stb.
2014. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nos, annyira azért megy a német, hogy be tudjak vásárolni és meg tudjak élni, ellenben nem biztos, hogy a német jogi szakszöveget megérteném... Angolul viszont igen.

2014. aug. 27. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!