Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gyógyszerallergiám van...

Viktóriax7 kérdése:

Ha gyógyszerallergiám van (penicillin), akkor attól még tanulhatok gyógyszerésznek?

Figyelt kérdés
Csak értelmes válaszokat! Gyógyszerész szeretnék lenni, de allergiás vagyok a penicillinre, akkor így felejtsem el ?

2015. jún. 29. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megenned, kipróbálnod. Szóval ez eléggé nem releváns.
2015. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez most meglep - bár csakugyan roppant hasznos lenne, ha bármikor meg tudnád különböztetni íz alapján a morfiumot a kodeintől meg az aszpirintől -, de a gyógyszerész szakma kitanulása nem igényli, hogy az összes létező gyógyszert végigkóstold.
2015. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olvassátok el mégegyszer a kérdést!- mert én egy szóval sem utaltam rá, hogy megakarom enni/kóstolni a gyógyszereket!-Mivel más úton is a szervezetbe kerülhet ,nem csak úgy ha megeszem. Mivel gyógyszerekkel kísérleteznek,és gyógyszereket állítanak elő, így a keletkezett melléktermékekkel is kapcsolatba kerülhetnek pl: gázok fejlődnek. "A farmakológusok a gyógyszerek és ehhez hasonló anyagok élő szervezetekre gyakorolt hatását vizsgálják, kísérleteket végeznek, és a betegségek kezelésére, ill. megelőzésére gyógyszereket fejlesztenek ki.


A farmakológus esetében az érzékszervek fokozott jelentőséggel bírnak. A gyógyszerkutatás során a gyógyszer-alapanyagok pontos kimérése ép vagy korrigált látást követel. A gyógyszervizsgálatoknál fellépő szín-reakciók megítélésében döntő jelentősége van a színlátásnak. A gyógyszer-ellenőrzéshez szükséges információk egy része jó szaglási funkciót igényel, ugyanis a keletkező gőzök, gázok segíthetnek a meghatározásban. A keserű és az édes íz megkülönböztetésének is szerepe lehet a vizsgálatoknál.

A gyógyszer-alapanyagok mérése, adagolása, kiszerelése kéz- és ujjügyességet kíván. Az egyedi gyógyszer-készítés aprólékos, finom mozdulatokat igényel.

A farmakológus munkája fokozott figyelmet igénylő munkatevékenység.

Munkájuk során különféle gyógyszer- és vegyi anyagokkal kerülnek kapcsolatba, ezért az allergiás megbetegedésekre hajlamosak részére a farmakológusi pálya olyan munkaterületei ajánlhatók, ahol nem kerülnek közvetlenül kapcsolatba az allergén anyagokkal (pl. gyógyszergazdálkodás, gyógyszerismertetés stb.).

A farmakológus zárt térben, többnyire kedvező munkakörnyezetben végzi munkáját.

A munkavégzés során használt eszközök: mérlegek, desztilláló berendezések, sterilizálók, tablettázó gép, szárítószekrény, lombik, főzőpohár, pipetta, tölcsér, kémcső, olvadás- és dermedéspont mérő stb.

A farmakológusi munka anyaga maga a gyógyszer, a kutatás és a gyógyszer-készítés során használt különféle kémiai anyagok, élelmiszerszínezékek, tartósító anyagok stb." -ITT A LÉNYEG: Munkájuk során különféle gyógyszer- és vegyi anyagokkal kerülnek kapcsolatba, ezért az allergiás megbetegedésekre hajlamosak részére a farmakológusi pálya olyan munkaterületei ajánlhatók, ahol nem kerülnek közvetlenül kapcsolatba az allergén anyagokkal.

2015. jún. 29. 11:07
 4/5 anonim ***** válasza:

De neked nem allergiás megbetegedésed van, hanem allergiás vagy egy hatóanyagra.

Egyébként nem kerülhetsz kapcsolatba vegyi anyagokkal, hatóanyagokkal, hiszen kesztyűben kell dolgozni!

Most képzeld el, hogy a gyógyszertárban készítenek neked egy kúpot. Szerinted puszta kézzel csinálják azt, amit te utána magadba dugsz? :)

A vegyi anyagok, gázok, mindenkire veszélyesek, nem csak az allergiásokra, ezért ha ilyen van, akkor védő felszerelést kell használni, maszk, kesztyű.

2015. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem erős vegyszerallergiám van, mégis vegyipari pályára lépek. akit kérdeztem, azt mondták, hogy ne tántorítson el ez, úgyis védőfelszerelésben kell dolgozni. ami bőrön át felszívódik azt amúgyse puszta kézzel taperoljuk, de még a kevésbé veszélyes anyagoknál is. szerintem ha érdekel akkor menj el ebbe az irányba
2015. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!