Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Penicillin érzékenység esetén...

Penicillin érzékenység esetén mivel kezelendő egy fertőzés? Más antibiotikum esetleg? Injekció formájában rövidebb kezelés lehetsáéges? Van valakinek tapasztalata hasonló ügyben?

Figyelt kérdés
Terhesség 33.hetében streptoccus agalactiae kórokozó jelenlétet mutattak ki, amire penicillin tartalmú gyógyszert kaptam, de a harmadik napra már több érzékenységi reakció is kialakult, abba kellett hagynom. Eddig semmi bajom nem volt, most viszont minden nyavalya kerülget. Arc, homloküreg, torokgyulladás orrmelléküreg problémákat úgy ahogy leküzdöttem pár nap alatt, viszont hurut még mindig van, de köhögni nem tudok, pedig a mellkasom is érzem, hogy nem oké valami. Fokhagymával próbálom kordában tartani. Volt valaki hasonló helyzetben? mik a tapasztalatai?
2015. máj. 30. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Más antibiotikum. Az orvos majd ír megfelelő szert.


Injekció formájában az allergiás reakciók mindig sokkal erősebbek, így eszedbe ne jusson.

2015. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 30. 19:27
 3/4 anonim válasza:

"Arc, homloküreg, torokgyulladás orrmelléküreg problémákat" nem okoz a penicillin érzékenység, ez valami mástól lehet.

Ha penicillin allergiád lenne, csalánkiütésed, bőrpír, köhögés lennének a tünetek, amik azonnal a szer bevételekor jelentkeznének. Ettől függetlenül fordulj orvoshoz, beszéld meg vele a teendőket!

2015. máj. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy konkrétan a penicillin okozta-e, de a következő tüneteket tapasztaltam és a betegtájékoztatóban leírt utasítás miatt hagytam abba, mert nem mindegyik ugyan, de volt ami egyezett a felsorolt érzékenységi reakciókkal:

először a torkom égett, kivörösödött, utána beduzzadt a nyaki nyirokcsomóm, és a hónaljamban is.

a tenyerem ki volt pirosodva és ahogy összeszorítottam érezhető volt, hogy be van dagadva,

az oldalamon csalánkiütés ugyan nem volt, de nagyon viszketett,

és amit a legfurcsábbnak tartottam, hogy sötét zöldes váladék jött fel a tüdőmből pedig antibiotikumot szedek...szóval tutira felerősödött bennem valami baci, ami addig nem okozott tüneteket, miután meg abbagytam nagyon rosszul voltam 2 napig.

köhögni szerintem azért nem tudtam, mert feküdnöm kell már majd fél éve veszélyeztetett terhesség miatt és eléggé le vagyok gyöngülve

de találtam légzőgyakorlatokat, amik jónak bizonyultak és a fokhagyma is úgy néz ki megtette hatását, szóval már jól érzem magam.

A kontrollra várok, mert nem tudom a bacival mi van, ami miatt kellett a gyógyszer.

Köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 1. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!