Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococcus fertőzést...

Streptococcus fertőzést állapítottak meg nálam 16 hetes terhesen, de sajnos Penicillin allergiám így nem tudom, hogy a szülés alatt milyen antibiotikumot kaphatok. Valaki járt hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, hogy súlyosan megbetegedhet a babám. Örülnék, ha valaki tudna mondani biztatót a dologban, mert most meglehetősen el vagyok keseredve.
2015. ápr. 29. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Általában ugyanarra a bacira létezhet több hatóanyag is, biztos van más megoldás a penicillinen kívül. De így a doki nem írt fel semmit?
2015. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nalam a terhesseg vegen diagnosztizaltak. Kapsz szules elott es a szules kozben venasan antibiotikumot, es ennyi. A babatol vesznek vert, h fertozott e, meg a korhazban megjon az eredmenye. Ha az lenne, kap antibiotikumot is.. Nyugi! Tuti, h van olyan amit szedhetsz, gondolom mas megbetegedeseidre is kaptal mar antibiotikumokat eleted soran!
2015. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A dokid most nem írt fel semmit? A szülés még messze van...


Nekem szülés előtt derült ki, hogy fertőzésem van, és kaptam rá vénásan antibiotikumot, és hogy megnyugtassalak, én is Penicillin érzékeny vagyok! Nem tudom mi volt a neve a gyógyszernek, de mivel tudták, hogy Penicillin érzékeny vagyok, ezért másfélét hoztak, mint amit általában a többségnek használnak. Ennyi! Nem volt gond belőle!

2015. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen a 3. válaszadónak. Remélem nekem is találnak valamit a szülésre legalább.
2015. ápr. 29. 22:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Én azért megértem, hogy az egészségügyben nincs pénz meg ilyenek, de egy ilyenre rohadtul nem pénz kell. Ha nem lennének akkora tirpákok az orvosok, hogy úgy kezelik az embert, mint egy darab követ, hanem elmondanak nekik legalább alap dolgokat az állapotukról, meg lehetőségeikről, akkor nem a neten kéne kérdezgetni, meg otthon rettegni és próbálni ismerősöktől szerezni információt.


Kérdezd meg az orvosod, ne hagyd magad lerázni, vagy ne legyél megijedve legközelebb. Ha nincs orvosod, akkor azt, akihez kerülsz. Az a dolga, hogy elmondja.

2015. ápr. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy a védőnő se tud felvilágosítást adni? Én jobban megbíznék ezekben a módszerekben, mint ilyen anonim oldalon kérdezgetni hátha valaki tud valamit.
2015. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt hadd kérdezzem meg tőletek, hogy a streptococcus szűrésnek mennyi idő alatt van meg az eredménye. Köszönöm!
2015. ápr. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A szűrésnek egy-két hét alatt van az eredménye, valószínűleg, ha a várandósság végén vesznek kenetet, akkor gyorsabban megcsinálják.


Először amúgy természetesen az orvossal és a védőnővel konzultáltam. Utóbbi az orvoshoz küldött. Az orvos meg még nem mondta meg, hogy milyen gyógyszert kaphatok. És nyilván ő fogja eldönteni, hogy mit adhat, hiszen ő a szakember. A kérdést azért tettem fel itt, mert szerettem volna hasonló cipőben járt anyukákkal beszélni, mert az aggódás azért bennem van, hiszen ez egy ismeretlen helyzet számomra, és a gyerekemről van szó, így megnyugtató lenne tudni, hogy mások sikeresen átvészeltek hasonló szituációt.

2015. ápr. 30. 19:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ezt volt, de amint megvolt az eredmény rögtön kaptam is antibiotikumot rá (a doki megnézni mik a helyettesítő gyógyszerei és abból kiválasztotta azt amelyik biztos nem okozhat nekem gondot). A 36. héten is kijött ettől függetlenül az eredmény, DE ilyenkor még nem veszélyes a magzatra, szülés (természetes) során fertőződhet meg. Ezért elvileg mikor megkezdődik a szülés antibiotikumot kapsz infúzióban (mivel én 1 óra alatt megszültem értsd délután 3/4 6 kor bementünk, igazából csak kisebb fájások miatt, de mielőtt hazaindultunk volna inkább megnézettem magam, még jó :) a baba már be volt ékelődve és ki voltam tágulva és a pici 3/4 7-kor meglett).

Mivel tudták az előzmény vettek a fülből, orrból, szájból váladékmintát. Egyedül a fülmintában tenyészett neki ki, de nem lett tőle neki semmi baja, így 3 nap után mehettünk haza, ugyanúgy, mint az elsővel. A doktornő szerint mivel gyorsan áthaladt a szülőcsatornán (3 nyomásra megvolt), így tulajdonképpen csak összeszehedte a váladékot, de nem volt ideje bejutnia szervezetébe. Egyébként ilyen esetben 3x vesznek vért a babától míg bentvagytok 6, 24 és 48 óra múlva és figyelik a CRP jét, mert ha az megemelkedik akkor lehetséges, hogy bejutott a szervezetébe és akkor ő is kap antibiotikumot.

Nem tudom erről a dokid miért nem világosított fel. Nekem elmondták, meg az újszülöttes gyerekorvossal is beszéltem és ő is rögtön mondta, hogy ez nem különös dolog, elég gyakran előfordul és nagyon ritka, hogy a baba is elkapja, de mivel tudnak róla, így már előre fel tudnak készülni és úgy foglalkoznak a babával. Nekem rögtön minden lapomra felvezették, hogy bárki látja, tudja.

2015. máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 36. héten vették le a kenetet, és épp az eredményért mentem volna 37 hét 4 naposan, amikor elfolyt a magzatvíz. Viszont mivel a kórházban vették le a kenetet, így meg tudták nézni az eredményt a szülés előtt. Tehát másfél hét alatt megvolt az eredmény.
2015. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!