Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiválasztanak és csoportosan...

Kiválasztanak és csoportosan kiközösítenek, cikiznek, piszkálnak az egyetemen/kollégiumban is mindig valakit az emberek, vagy ez csak az általánosra és középiskolára jellemző?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egyetemista (még), de nővéremtől azt hallottam, hogy nincs ilyenfajta kiközösítés. Az előfordul, hogy valakinek nincsenek barátai, de csak azért, mert az illető nagyon zárkózott. Állítólag egyetemen mindenki megtalálja a saját baráti körét.


Vegyük figyelembe, hogy egyetemen azért elvárt egy bizonyos kulturális szint, azaz nem hiszem, hogy többségben vannak a cikizők. Egy jobb középiskolában sem figyelhető már meg a kiközösítés.

2015. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen ezt nem tudom elhinni. Engem is mindig bántottak középsuliban, de egyetemen soha.
2015. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz egyetemen ilyen, ott már önszántukból tanulnak felnőtt emberek, akiknek a nyakukba szakadt egy nagy adag felelősség.
2015. júl. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban/ briefly középsuliban cikizett/kiközösített, most másodéves egyetemistaként mondom: Nem.


Az egyetemen ez a fajta kiközösítés, vagy cikizés egyáltalán nem jellemző. Eleve sokkal lazábbak a csoportok, hiszen itt nem egy darab osztállyal vagy összezárva a képzés idejére, hanem gyakran minden egyes órád teljesen különböző emberekkel van együtt. Emiatt a szocializálódás is máshogy működik, sokkal több emberrel van, kevesebb interakciód a változatos csoportok révén, így alapvetően könnyebb olyan embert találni, akivel jól kijössz. Kiközösítés pedig egyáltalán nincs, egyetemre már érettebb, értelmesebb emberek járnak, akik azért vannak ott, hogy tanuljanak, nem azért, mert kötelező lenne. Az könnyen lehet, hogy valakivel nem jössz ki jól, de akkor is legfeljebb nem beszélgettek egymással, a lazább szerkezetű csoportok miatt nem vagy egész napra összekényszerítve vele.

Meg amúgy is, egy egyetemi szak száznál is több főt számlálhat egy évfolyamon, nem lehetsz mindenkivel braátságban :D

2015. júl. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez megnyugtatott! De akkor a kollégiumban sem jellemzőek hasonló dolgok?
2015. júl. 1. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

most fejeztem be a második évemet az egyetemen, mellette kolis vagyok

se a suliban, se a koliban nem tapasztaltam kiközösítést. az első év az hatalmas bulizásokról szólt nekem, pedig középiskolában visszahúzódóbb voltam, idén nem voltam egyáltalán bulizni és kevesebb haverom, barátom van, ennek megvan az oka, de nincs kiközösítés egyáltalán :)

koliban meg hát.. nekem azok a tapasztalataim, hogy ha van kedvem velük lenni, kimegyek, ha nem akkor meg bent ülök a szobámban :) ha valaki nem tetszik, nem foglalkoznak vele, max nem beszélgetnek vele annyit, de 1-2 szót lehet váltani bárkivel :) itt sincs kiközösítés, nekem annyi tapasztalatom van még, hogy ahhoz nagyon furának kell lennie valakinek hogy furcsán nézzenek rá az emberek, de ezekről nagyrészt ők tehetnek, a viselkedésükkel, cselekedeteikkel (pl. bunkóznak állandóan)

2015. júl. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában és középiskolában is rengeteget cikiztek, kiközösítettek, beszólogattak (egyszer meg is dobáltak). Egyetemen semmi ilyesmi nincsen. Nem vagyok a társaság középpontja de jele sincs a korábbi megaláztatásoknak.
2015. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
38%

Ne a helyesírással foglalkozzatok úri emberek!! Itt segély kiáltás van,ti meg ugyanolyan aljasok vagytok mint ők,csak max felnőttben.

Hányok ettől a sok okos néptől,de segíteni nem tud egyik sem !!!!

na ide figyelj csajszi ,tudom milyen szar lehet,több megoldás is van.

1, Valamivel tűnj ki a sok majomtól, tanulás,lecke ha ez nem megy nekem sem ment :-)

Akkor jön a csajos oldal,viselj szép divatos hajat,soha ne legyen zsíros a hajad, mindig légy ápolt,probáld a színeket össze hozni,sokat nevess és légy illatos.

Légy kreatív ,dolgozz azon valamivel kitűnj a többi baromtól.

Pl: Ékszer készítés vagy olvasás ,jó filmek nézése utána sztorizás , ne beszélj csúnyán nem nagyon menő már,mikor én voltam fiatal még az volt az ász :-)

Próbálj meg kezdeményezni, bárkinél ,pl nem tudod mi megy a moziba amit érdemes megnézni vagy ,elhagytál valamit vagy menj be egy jó pasival mond azt édesapád,vagy rokonod. Több okból is jó,megijednek a kis tetvek akik gúnyolnak néhányan beleszeretnek és akkor picit békén hagynak.

Nem tudom hány éves vagy ezért nem tudok olyat ajánlani ami tuti bejön.

Csak azt tudom mondani ne félj tőlük,mert ezek állatok ha megérzik a félelmet akkor rád szállnak jobban. Készülj fel jó mondásokkal poénokkal,gúnyos velős megjegyzésekkel,ha szükséges vesd be,de ha kell akkor. Mindig mosolyogj attól bediliznek,miért mosolyog mikor mi lenézzük vagy épp most oltottuk le.

A szülök nem értik meg, engem sem értettek. Viszont te vagy azért felelős,szép légy illatos ,nem kell divatosnak lenni,ahhoz tudj egy ruhát viselni. A egyszerű felsőből is tudsz pár kiegészítővel ujjat csinálni. Mindig más legyen rajtad ha más nem csattal ,övvel,kendővel,táskával,mellény vagy bármi ,de ne légy mindig ugyanaz. Hát ennyi ha kell valami infó szólj. Na csá

2016. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 Biztos, hogy te jó helyre írtad ezt a választ? :)
2016. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!