Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi matekhoz a középiskol...

Egyetemi matekhoz a középiskolai matekból mit kell nagyon tudni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jövőre szeretnék egyetemre menni, mérnökinformatikus szakra.

Ilyen tantárgyak lesznek, hogy analízis, diszkrét matematika, valószínűségszámítás. Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

A kérdésem az,hogy mit nézzek át matekból a következő egy évben?

Köszönöm a válaszokat.



2015. júl. 2. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy alap matekot tanulsz, vagy emelt szintűt?

Mert mi a középsuliban mindent általánosan tanultunk, aztán ugye az egyetemen jött a deriválás, integrálás, mátrix számítás, statisztika, stb, stb, stb, és a statisztika alapjain kívül az összessel akkor találkoztam először, miközben volt olyan csoporttársam, aki a tanársegédet javította ki a gyakorlatokon.

2015. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leginkább minden kell.

Nem nagyon emlékszem olyan részre a középiskolai matekból amire ne lett volna szükségem

2015. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá ennyire előre. Ha van lehetőséged, tanuld emelt szinten a matekot (fakultáció). Ha nincs, akkor sincs gáz (én is közép matekkal jöttem proginfóra és minden matekos tárgyam meglett elsőre). Inkább arra figyelj, hogy legyen egy biztos alapod, legyen meg a logikus gondolkozásod. És akkor nem lesz gond.
2015. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ilyenre már nincs lehetőség sajnos. 2 éve érettségiztem 70% lett. Aztán most gondoltam meg magam. Jövőre emeltezek infobol, hogy tuti legyen elég pontom :)

Egyébként köszi a válaszokat.

2015. júl. 2. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Rögtön az elején valószínűleg lesz egy teszt a középsulis matekból (számológép és függvénytábla nélkül) , ha ez meg van 50%-ra akkor nincs matek felkészítő, amin középiskolai anyagot adják le.

Amúgy ahogy írták nem kell rágörcsölni, mindent megfognak tanítani időben, nálunk még a matek az egyszerűbb része, és a tanárok is normálisok. Amúgy részletes tanmenet kint van a neten, konkrétan is rátudsz nézni a tantárgyakra.

2015. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!